Petek, 20. 7. 2018, 21.10

BeNe Ladies Tour, 1. etapa

Bujakova tretja v prvi etapi belgijske dirke

Eugenija Bujak | Foto Vid Ponikvar

Slovenska kolesarska prvakinja Eugenia Bujak je v prvi etapi dirke BeNe Ladies Tour v Belgiji osvojila tretje mesto. Do njega je prišla iz pobega, na poti do cilja je zmagala na dveh letečih ciljih. Etapne zmage se je po 135,5 kilometra v Merelbekeju veselila Nizozemka Marianne Vos, druga je bila domačinka Lotte Kopecky.

Današnja etapa je sicer vsebovala šest tlakovanih odsekov in štiri vzpone. Bujakova se je v beg podala na 98. kilometru in do cilja slavila na dveh letečih ciljih.

Vosova, Kopeckyjeva in Bujakova so prišle skozi cilj z istim časom, sledila jim je glavnina s tremi sekundami zaostanka. Naslednja Slovenka in članica ekipe BTC City Ljubljane je bila na 56. mestu Hrvatica Mia Radotić, 83. je bila Urša Pintar, 93., Nemka Corinna Lechner. Na 103. mestu je končala Urška Žigart, ki je zaostala 18 sekund.

V skupnem seštevku vodi Vosova s šestimi sekundami prednosti pred Britanko Katie Archibald, Kopeckyjeva je tretja z desetimi sekundami zaostanka, Bujakova pa četrta z 12 sekundami zaostanka.

Radoslav Rogina
Sportal Pri Adrii sprejeli povabilo: odpravljajo se na eno najtežjih dirk na svetu