Monika Hrastnik Jure Žabjek Maribor svetovni pokal gorsko kolesarstvo

Nedelja, 28. 4. 2019, 16.07

svetovni pokal v spustu, maribor

Svetovni prvak najhitrejši tudi v Mariboru, Žabjek se počasi vrača #foto

gledalci | Foto Grega Valančič/Sportida

S spustom gorskih kolesarjev v konkurenci elite so je končal svetovni pokal na Mariborskem Pohorju. Najboljše volje je bil na koncu svetovni prvak Francoz Loic Bruni, edini Slovenec v finalu Jure Žabjek je bil 20.

Bruni je za 0,404 sekunde prehitel Britanca Dannyja Harta na drugem in za 0,764 sekunde Avstralca Troya Brosnana na tretjem mestu.

Svetovni pokal MTB spust Maribor 2019
Sportal Monika Hrastnik v Mariboru pridrvela do petega mesta

Žabjek se vrača med najhitrejše

Najhitrejši Slovenec zadnjih sezone Žabjek, sicer član slovensko-kanadske ekipe Unior/Devinci Factory Racing, je z osmim mestom v sobotnih kvalifikacijah napovedal, da se vrača med najhitrejše na svetu, skoraj celotno lansko sezono je namreč izpustil zaradi poškodb.

Jure Žabjek in Filip Flisar. | Foto: Grega Valančič/Sportida Jure Žabjek in Filip Flisar. Foto: Grega Valančič/Sportida

Danes mu tako dobro ni šlo, vseeno pa je dobil potrditev, da je na pravi poti. Na 20. mestu je zaostal 5,403 sekunde.

"Roke še niso dovolj močne"

"V vožnji sem naredil kar nekaj napak. Težko je bilo karkoli pričakovati, že samo od zjutraj se je posušila proga. Roke še niso dovolj močne, na kakšnih delih sem popuščal in hitro se zgodijo napake. Poznam progo, vem, kje lahko grem hitreje in kje počasneje. Proga se je v zadnjih dneh spreminjala zaradi vremena, sploh pa se spremeni pri tako veliko tekmovalcih," je v cilju razložil Žabjek.

Fotogalerija drugega dne svetovnega pokala v Mariboru (foto: Grega Valančič/Sportida):

1 / 38

Žabjek je dirke svetovnega pokala končeval tudi višje, a tako visoko sezone še ni začel. Po odsotnosti mu 20. mesto daje veliko optimizma za naprej. "Na takšni poziciji še nisem začel sezone, s tako dobrimi rezultati. Verjamem, da lahko pridem še dosti višje," je dodal.

Pred tem so s finalno dirko končale članice. Zmagala je Britanka Tahnee Seagrave, edina slovenska finalistka Monika Hrastnik je bila peta.

Naslednja dirka v spustu bo 1. in 2. junija v Fort Williamu.