Nedelja, 14. 10. 2018, 14.49

Dirka po Turčiji, 6. etapa

Bennettu zadnja etapa v Turčiji, Pradesu skupna zmaga

Sam Bennett Turčija | Foto zajem zaslona

Irski kolesar Sam Bennett je zmagovalec zadnje, šeste etape dirke svetovne serije po Turčiji. Član ekipe Bora-Hansgrohe je v Istanbulu prišel še do svoje tretje etapne zmage na letošnji dirki. Drugi je bil Španec Eduard Prades iz ekipe Euskadi-Murias, ki je na račun bonifikacijskih sekund prišel do skupne zmage.

Bennett se je za napad odločil 1500 metrov pred ciljno črto in na koncu slavil s petimi sekundami prednosti pred Pradesom, v njuno korist je šel tudi padec v ozadju v zadnjem zavoju, ki je ustavil preostale sprinterje. Tretje mesto v etapi je osvojil Luksemburžan Jempy Drucker.

Prades je do skupne zmage prišel po zaslugi bonifikacijskih sekund na cilju, na koncu je izničil zaostanek šestih sekund po petih etapah za Kazahstancem Aleksejem Lucenkom.

Prvi od treh Slovencev na cilju je bil danes David Per na 92. mestu in z 1:36 minute zaostanka. Njegova klubska kolega pri Bahrain-Meridi Domen Novak in Grega Bole sta zaostala še več, prvi je bil 114., drugi pa 129. V skupnem seštevku slovenskih kolesarjev ni bilo v ospredju.

Bole je na koncu osvojil majico za najboljšega kolesarja na gorskih ciljih.

Na koledarju svetovne serije je le še ena dirka. V prihodnjem tednu se bodo za točke borili na Kitajskem na dirki Guangxi, tam bosta od Slovencev Jan Polanc (UAE Emirates) in Luka Mezgec (Mitchelton-Scott).