kolesarstvo Turčija Sam Bennett

Četrtek, 11. 10. 2018, 17.42

Dirka po Turčiji, 3. etapa

Bennett do druge zaporedne etapne zmage v Turčiji

Irec Sam Bennett (Bora Hansgrohe) je po sredini etapni zmagi prevzel vodilno mesto v skupni razvrstitvi na kolesarski dirki po Turčiji, na današnji tretji preizkušnji med krajema Fethiy in Marmaris v dolžini 137,2 km pa je znova ugnal vse tekmece in dosegel drugo zaporedno etapno zmago na turški pentlji.

Za njim sta se na današnji etapi uvrstila Argentinec Maximiliano Richeze (Quick-Step Floors) in Nemec John Degenkolb (Trek-Segafredo). Takšen vrstni red je tudi v skupni razvrstitvi, Richeze za Bennettom zaostaja deset, Degenkolb pa 22 sekund.

V Turčiji nastopajo trije slovenski kolesarji moštva Bahrain-Meride. Domen Novak in Grega Bole sta v cilj prikolesarila v času zmagovalca, prvi je zasedel 70., drugi 73. mesto, medtem ko je David Per osvojil 120. mesto (+7:40). V skupni razvrstitvi je Bole na 54. mestu (+0:26), Novak na 67. (+0:52), Per pa na 124. mestu (+8:48).

V petek bo na sporedu 205,5 km dolga etapa med krajema Marmaris in Selcuk.