Thermometer Blue 0,03

Monika Hrastnik Jure Žabjek

Nedelja, 9. 9. 2018, 14.37

Athertonovi zlato v spustu, Žabjek odpovedal finalni nastop

Jure Žabjek | Finalni nastop v moški konkurenci je zaradi poškodbe rame odpovedal Jure Žabjek. | Foto Grega Stopar

Britanska gorska kolesarka Rachel Atherton je na svetovnem prvenstvu v Lenzerheideju osvojila zlato medaljo v spustu. Na drugem mestu je z 9,983 sekunde zaostanka končala njena rojakinja Tahnee Seagrave, 10,676 je na tretjem mestu zaostala Francozinja Myriam Nicole. Finalni nastop v moški konkurenci je zaradi poškodbe rame odpovedal Jure Žabjek.

Slovenski up za odmeven rezultat v ženski elitni konkurenci Monika Hrastnik je petkove kvalifikacije končala s padcem in v bolnišnici.

Athertonova, zmagovalka svetovnega pokala v tej sezoni, je osvojila že svoje deveto odličje na SP, s čimer se je na vrhu lestvice izenačila s Francozinjo Anne-Caroline Chausson. Tridesetletnica je bila zlata petkrat, trikrat srebrna in enkrat bronasta.

Slovenija je imela predstavnika v mladinski konkurenci, Žak Gomilšček je končal na 28. mestu. Za novim prvakom, Britancem Kadom Edwardsom, je zaostal 15,637 sekunde.

Francoz z novim naslovom

V moški elitni konkurenci se je tretjega zlata v zadnjih štirih letih razveselil Francoz Loic Bruni. Srebro je osvojil Belgijec Martin Maes (+0,213), bron pa Britanec Danny Hart (+0,305). Finale je minil brez Slovenca. Jure Žabjek si ga je sicer zagotovil, a je v soboto na treningu padel in si poškodoval ramo, nastop pa danes odpovedal. Ljubljančan ima v tej sezoni obilico težav s poškodbami, saj je zaradi njih izpustil večino tekem.