HK Olimpija Ljubljana

Sobota, 17. 8. 2024, 21.12

Pripravljalna tekma

Zmaji tudi brez nekaterih nosilcev boljši od Romunov

Lovro Kumanović, HK Olimpija | Lovro Kumanović je dosegel prvi gol v dresu Olimpije. | Foto Martin Metelko

Lovro Kumanović je dosegel prvi gol v dresu Olimpije.

Hokejisti HK Olimpija Ljubljana so dobili še drugo pripravljalno tekmo v novi sezoni. Včeraj so bili v Tivoliju z 2:1 boljši od celovškega KAC, danes so na domačem ledu premagali še romunski Gyergyoi s 6:4, pa čeprav je ljubljanski trener Upi Karhula nekaterim izkušenejšim igralcem namenil počitek in priložnost dokazovanja omogočil mlajšim igralcem.

Zmaji so prvič zadeli v osmi minuti, ko je Olimpijo ob igralcu več na ledu v vodstvo povedel Alexandre Lavoie. Že v enajsti minuti je prvi gol v dresu Olimpije dosegel mladi Lovro Kumanović. Gostje so izenačili z dvema goloma v trinajsti minuti srečanja. Hokejisti Olimpije so odšli na odmor z zadetkom prednosti, saj je v šestnajsti minuti za vodstvo s 3:2 zadel Nik Simšič.

V drugi tretjini je vodstvo domačih povišal Žiga Mehle. Tudi tretjo tretjino so zmaji začeli odločno, zadel je še Miha Beričič, Romuni pa so se nato nevarno približali z dvema zadetkoma pred koncem srečanja, ko je domačim nekoliko popustila pozornost. Končni rezultat 6:4 je z golom v nebranjena vrata postavil Luka Vodlan.