6 let, 7 mesecev

HDD Olimpija liga EBEL Red Bull Salzburg

Petek, 16. 10. 2015, 11.42

Zmajem ni uspelo prekiniti salzburškega uroka

Hokejisti Olimpije gostujejo pri Salzburgu, ki so ga v gosteh zadnjič premagali konec decembra leta 2008. Ivo Jan in Sabahudin Kovačević gostita Madžare, slovenski Beljak pri Innsbrucku.

Salzburžani so po slabem začetku v zadnjih osmih tekmah slavili sedemkrat in zbiranje zmag nadaljevali tudi proti Olimpiji, ki ji niso mogli pomagati David Planko, Guillaume Desbiens in Aljaž Uduč, se je pa v ekipo vrnil Igor Cvetek. Gostitelji so v osmi minuti še drugič premagali Tomaža Trelca, ki je prvič letos začel tekmo, in zvišali na 2:0. Nik Pem je v 36. znižal, a je Ryan Duncan odgovoril še pred drugim odmorom in soigralce na počitek odpeljal z dvema zadetkoma prednosti. A prednost Salzburžanov sta stopila Sebastjan Hadžič in Roland Kaspitz, ki je v 48. minuti izenačil. Zmaji so bili blizu presenečenja, ki pa ga je v 51. minuti preprečil nekdanji član Olimpije John Hughes, Daniel Welser pa je pol minute prede koncem z zadetkom v prazno mrežo postavil končnih 5:3.

Gradec slovenskega trenerja Iva Jana in branilca Sabahudina Kovačevića, ki je v torek ugnal Bolzano, je novo zmago ulovi doma, Sapo Fehervar je v podaljšku premagal s 4:3. Beljak slovenskih napadalcev in mladega vratarja Urbana Avsenika, ki je bil na zadnjih treh tekmah zamenjava za J. P. Lamoureuxa, je izgubil pri Innsbrucku. Dornbirn je doma v podaljšku 0:1 izgubil z Linzem, Celovec pa je prav tako v podaljšku na kolena spravil vodilni Znojmo.

Krog sta v soboto končala Bolzano Matica Podlipnika in Dunaj Klemna Pretnarja, ki ga ni bilo v postavi Avstrijce. S 3:1 so slavili italijanski lisjaki.