15.07

Red Bull Salzburg Bolzano Žiga Pance Luka Gračnar liga EBEL finale

Petek, 4. 4. 2014, 15.07

Žiga Pance zabil zmagoviti zadetek. Bolzano prvak lige EBEL!

Slovenski napadalec Žiga Pance je na odločilni peti finalni tekmi v 72. minuti podaljška zabil zmagoviti zadetek. Bolzano je tako postal prvi neavstrijski klub, ki je osvojil ligo EBEL.

V prvi tretjini so bili veliko bolj nevarni gostitelji, ki so proti vratom Jaroslavla Hübla sprožili 18 strelov, medtem ko so Žiga Pance in soigralci proti Berndu Brücklerju ustrelili le štirikrat. Avstrijec je ubranil vse strele, Čeh med vratnicama Bolzana pa je klonil enkrat, in sicer v 11. minuti, ko je številčno premoč izkoristil Dave Meckler. Drugi del so bolje začeli Južni Tirolci, ki so prek Sebastiena Pichéja izenačili v 27. minuti, a le dve minuti zatem je Brian Fahey ob igralcu več Salzburg popeljal do novega vodstva. Italijani so strelsko premoč (razmerje v strelih 13:7 za Bolzano) kronali v 35. minuti –je o prvaku odločal podaljšek, ki ga je v 72. minuti odločil Žiga Pance.

Bolzano je tako postal prvi neavstrijski klub, ki je osvojil ligo EBEL. Pred Bolzanom je največji uspeh neavstrijskega kluba dosegla Olimpija, ki je v krstni sezoni 2007/2008 prišla vse do finala, nato pa tam klonila proti Salzburgu.