7 let, 12 mesecev

NHL

Sobota, 8. 3. 2014, 16.46

Washington do zmage s trojčkom v zadnji tretjini

Washington Capitals so v hokejski ligi NHL sinoči v zadnji tretjini napravili preobrat in se dokopali do zmage nad Phoenixom.

Za zanimivo zgodbo pa je poskrbel Tuomo Ruutu. Finski napadalec se je pred tremi dnevi preselil iz Caroline v New Jersey, danes je njegova nova ekipa gostila nekdanjo, prav Ruutu pa je dosegel odločilni zadetek za zmago s 5:4. Ko je Adam Henrique v 32. minuti povišal na 4:1 za New Jersey, se je sicer zdelo, da gostje nimajo možnosti, a so se vrnili v igro. V 53. minuti je bilo že 4:4, potem pa je stvari v svoje roke vzel Ruutu in zabil odločilni gol.

"Bilo je kar zabavno, ampak najbolj pomembno je, da smo zmagali," se je Finec hitro vživel v vlogo napadalca novega moštva. New Jersey je sicer po olimpijskem premoru zelo razpoložen, s štirimi zmagami pa je že resno v lovu na zadnje mesto za končnico na vzhodu, za Detroitom zaostaja le dve točki.

Moštvo slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja bo naslednjo tekmo igralo v noči na ponedeljek, ko se bodo kralji podali na gostovanje k Edmontonu.