7 let, 12 mesecev

liga INL HDD Sij Acroni Jesenice HK Playboy Slavija Zell am See

Sobota, 10. 10. 2015, 9.18

Šov Celjanov pri Avstrijcih, Jeseničani zapravili visoko prednost

Dve zmagi in poraz je izkupiček slovenskiuh klubov v ligi INL. Jeseničani so izgubili proti Kitzbühlu, Založani so porazili KSV Eishockeyclub, Celjani pa so v gosteh razbili Zell am See.

Jeseničani so v Podmežakli po prvi tretjini vodili s 3:0, v 34. minuti s 4:2, nato pa gostom dopustili preobrat, ki so ga ti uprizorili v zadnjih sedmih minutah tekme, ko so za hrbtom Jureta Pavliča končali kar trije ploščki.

Mnogo bolj nasmejanih obrazov so bili po tekmi Celjani. Edini slovenski hokejski kolektiv od teh, ki še vztrajajo v ligi EBEL ali ligi INL in je v zadnjih letih napredoval, je pustošil pri Zell am Seeju. Knezi so avstrijske severne medvede pred enim mesecem sicer že premagali, v Celju je bilo 2:1, tokrat pa so jih povsem nadigrali. Tim Ograjenšek, Žan Jezovšek (dvakrat), Aljaž Ogrizek in Aljaž Ribič so bili tisti, ki so celjske akcije končali z zadetki. Med vratnicama se je izkazal Rok Stojanovič, njegova mreža je po vseh 30 strelih domačih ostala nedotaknjena. Še en podatek, ki govori o prevladi slovenskih gostov, je razmerje v strelih – Celjani so jih sprožili 17 več, kar 47.

Zmago so na račun vpisali tudi igralci Slavije, ki so v golejadi odpravili zadnji KSV. Založani, ki so spet igrali zgolj z 12 igralci, so po zadetkih Luke Kalana (dvakrat), Janeza Orehka, Črta Snoja, Luke Sotlarja in Nika Trudna v 34. minuti vodili že s 6:0. Do konca tekme so gostje uspeli zadeti štirikrat, Truden in Sotlar pa sta poskrbela še za dva zadetka. Slavija je zmagala z 8:4.