liga NHL Anže Kopitar Anže Kopitar Aleksander Ovečkin Los Angeles Kings Washington Capitals

Liga NHL, 4. december

Brez presenečenja, Kopitar in Kralji so doživeli nov poraz #video

Anže Kopitar | Anže Kopitar je s soigralci vknjižil nov poraz. | Foto Reuters

Anže Kopitar je s soigralci vknjižil nov poraz.

Ponoči je bil v ligi NHL na delu naš hokejski as Anže Kopitar, ki pa je s svojimi soigralci še enkrat led zapustil s sklonjeno glavo. Kralji so doma gostili Washington Capitals in izgubili z izidom 1:3.

LA Kings nikakor ne najdejo izhoda iz rezultatske krize, saj so v noči na četrtek doživel nov poraz. Tokrat so bili od njih boljši hokejisti Washington Capitals, trenutno najboljša ekipa v vzhodni konferenci, medtem ko so Kralji z 18 porazi in 11 zmagami na zadnjem mestu zahodne konference.

John Carlson, igralec Washington Capitals, je na tekmi dosegel svoj 100. gol v ligi NHL:

Gostje so povedli že v prvi tretjini, ko je za Washington dvakrat v polno zadel John Carlson, ki je v 14. minuti poskrbel za 2:0.V drugi tretjini ni bilo golov. V zadnji tretjini je nekaj upanja navijačem LA Kings vlil Blake Lizotte. Ta je v četrti minuti znižal izid na 1:2. Vse upe Kraljev, ki so poskušali brez vratarja in s šestimi igralci, pa je na koncu pokopal Tom Wilson, ki je v 59. minuti zadel v prazen gol in postavil končni rezultat tekme 1:3.

Potrebujejo dobrih 60 ali 65 minut, a ...

"Naredili smo nekaj napak in oni so zadeli. Ko se znajdeš v takšnem položaju, se je težko vrniti. Preostalih 50 minut je bilo dobrih. Večkrat smo se že pogovarjali, da potrebujemo dobrih 60 oziroma 65 minut, a nam to spet ni uspelo. Včasih je treba pohvaliti tudi nasprotnika, imajo odlične igralce, mi pa moramo igrati z veliko energije, z vsemi štirimi linijami in na tem graditi. Tokrat nam to na začetku ni uspelo, pozneje pa smo igro lepo razvili. Žal se prevečkrat znajdemo v zaostanku, ko lovimo tekmeca, tako da vemo, kako je treba delovati v takem položaju. Treba pa je paziti, da se ne znajdemo prevečkrat v tem položaju," je po novem porazu dejal kapetan Kopitar, ki je igral slabih 21 minut, v tem času pa se ni podpisal pod asistenco ali zadetek.

Edmonton Oilers izgubili na domačem ledu

Edmonton Oilers so se na domačem ledu pomerili s kanadskimi rivali Ottawa Senators in izgubili z izidom 2:5. Pittsburgh Penguins, ki še vedno ne morejo računati na poškodovanega kapetana Sidneyja Crosbyja, so se udarili s St. Louis Blues in zmagali s 3:0. Maple Leafs so v Torontu pričakali Colorado Avalanche. Na koncu so bili boljši gostje z izidom 1:3.