Carolina Hurricanes Boston Bruins liga NHL

Sreda, 4. 12. 2019, 7.06

Liga NHL, 3. december

Boston že do osme zaporedne zmage, velik mejnik za Halaka #video

Boston Bruins | Boston Bruins so v zmagovitem nizu, poraza ne poznajo že sedem tekem, skupaj pa imajo v tej sezoni že 19 zmag. | Foto Reuters

V noči na sredo je bilo v ligi NHL precej pestro. Na delu so bili tudi hokejisti Bostona, ki so gostovali pri Carolina Hurricanes in zasluženo zmagali.

Za hokejiste Boston Bruins je bila to osma zaporedna zmaga in še vedno krojijo vrh vzhodne konference. Velik mejnik v svoji bogati karieri je dosegel Jaroslav Halak. Vratar Bostona je branil na svoji že 500. tekmi, in to zelo uspešno. Halak je namreč ubranil 24 strelov na svoja vrata in poskrbel, da je njegova mreža ostala nedotaknjena.

"Po mojem mnenju je najboljši vratar v ligi, kar tudi dokazuje. Zelo dobra igra, vsak večer nam daje možnost, da zmagamo," je po tekmi o Halaku dejal Bruce Cassidy, trener Bostona.

Na tekmi smo zadetka videli le v zadnji tretjini. Za zmago Bostona sta poskrbela Charlie Coyle, ki je zadel dobrih šest minut pred koncem tekme, in David Krejci, ki je končni rezultat (0:2) postavil slabe tri minute pozneje.

Washington Capitals | Foto: Reuters Foto: Reuters

Do zmage tudi Washington Capitals

Zelo uspešno sezono nadaljujejo tudi Washington Capitals. Ti so na domačem ledu z izidom 5:2 premagali San Jose Sharks in so na drugem mestu vzhodne konference. Za Washington Capitals so v polno zadeli Garnet Hathaway (2), Jakub Vrana (2) in John Carlson, za goste pa sta bila uspešna Melker Karlsson in Evander Kane.