SiolNET. Sportal Hokej
0,03

termometer

  • Messenger
  • Messenger
Razpored svetovnega prvenstva (Köbenhavn, Herning, 4.–20. maj)

Spored in rezultati svetovnega prvenstva

0,03

termometer

Švica Švedska finale SP
Foto: Reuters

Köbenhavn in Herning na Danskem sta gostila svetovno prvenstvo elitne divizije, kjer so Švedi po napetem finalu po kazenskih strelih premagali Švico (3:2) in ubranili naslov prvakov. Bron so osvojili Američani. Najslabši dve reprezentanci Belorusija in Južna Koreja sta izpadli v drugi razred svetovnega hokeja.

Svetovno prvenstvo, 4.– 20. maj

Izločilni boji

Nedelja, 20. maj
finale:
Švedska : Švica 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0) - kazenski streli
Nyquist 18., Zibannejad 35. (PP1), Forsberg KS; Niederreiter 17., Meier 24. (PP1)

tekma za 3. mesto:
ZDA : Kanada 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Kreider 27. (PP1), 60. (EN(, Bonino 54. (PP1), Lee 58. (EN); Vlasic 39.


Sobota, 19. maj
Švedska : ZDA 6:0  (1:0, 3:0, 2:0)
Arvidsson 15., 52. (EN), Paajarvi 28. (SH1),  Hornqvist 31. (PP1),  Janmark 31., Kempe 58.

Kanada : Švica 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Horvat 28., Parayko 58.; Scherwey 19., Hofmann 30. (PP1), Haas 45. (PP1)

PP1-zadetek z igralcem več
SH1-zadetek z igralcem manj
EN-zadetek v prazen gol



 

Četrtfinale

Četrtek, 17. maj
Rusija : Kanada 4:5 (0:1, 2:1, 2:2) - podaljškov
Mihejev 33., Barabanov 38., Andronov 49., Anisimov 55.;  Parayko 5., Nugent-Hopkins 32., Turris 48., Dubois 53., O'Reilly 65.

ZDA : Češka 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Kane 11., 47., Atkinson 13.; Repik 25., Nečas 31.

Švedska : Latvija 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Forsberg 27., Arvidsson 42., Ekman-Larsson 47.; Blugers 32., Balcers 51.

Finska : Švica 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Nutivaara 8., Rantanen 49.; Corvi 30., Vermin 33., Hofmann 34.

 

Skupinski del

Petek, 4. maj
Skupina A
Rusija : Francija 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
Kaprizov 8., 38., Bučnevič 9., Dadonov 11., Barabanov 43., Šalunov 45., Anisimov 58.

Švedska : Belorusija 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Andersson 10., Nyquist 10., Janmark 24., Rakell 34., Zibanejad 57. 

Skupina B
ZDA : Kanada 5:4 (1:2, 2:1, 1:1, 0:0, 1:0) - kazenski streli
Lee 14., Larkin 21., 44., Gaudreau 30., Atkinson 65.; Dubois 1., O'Reilly 13., Beauvillier 38., Parayko 51.

Nemčija : Danska 2:3 (0:0, 1:2, 1:0, 0:0, 1:0) - kazenski streli
Draisaitl 13., Ehliz 51.; Jensen 29., Storm 36., Nielsen 65.


Sobota, 5. maj
Skupina A
Švica : Avstrija 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 1:0) - podaljšek
Niedeerreiter 19., Haas 25., Corvi 65.; Zwerger 15., Ganahl 47.

Francija : Belorusija 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
Fleury 4., Da Costa 14., Lamperier 39., Manavian 43., Guttig 48., Perret 58.; Pavlovič 20., Vorobej 55.

Češka : Slovaška 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0) - podaljšek
Kubalik 22., Nečas 60., Jaskin 63.; Kristof 8. (PP1), Sekera 26. (PP1) 

Skupina B
Norveška : Latvija 2:3 (2:0, 0:1, 0:1, 0:1) - podaljšek
Bastainsen 9., Bonsaksen 13.; Balcers 27., 61., Abols 52.

Finska : Južna Koreja 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)
Aho 4. (SH1), 29. (PP1) Teravainen 6. (SH1), Savinainen 33., Nutivaara 39., Maenalanen 47., Kapanen 48., Pesonen 54.; Swift 33.

Danska : ZDA 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Butcher 17., Kreider 23. (PP1), Atkinson 30., Jensen 55.


Nedelja, 6. maj
Skupina A
Avstrija : Rusija 0:7 (0:3, 0:3, 0:1)
Grigorenko 10., 24., Anisimov 12., Barabanov 14., Kaprizov 30., Mamin 38., Mihejev 54.

Švedska : Češka 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Rakell 5., Janmark 8. (PP1), Zibanejad 44.; Hronek 34. (PP1), Hyka 56. (PP1) 

Slovaška : Švica 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Scherwey 12., Muller 21. (SH1)

Skupina B
Južna Koreja : Kanada 0:10 (0:2, 0:6, 0:2)
Nugent-Hopkins 9., Jost 18., 37., Parayko 22. (PP1), O'Reilly 22. (PP1), Dubois 23., Schenn 28. (PP1), Edmundson 37., McDavid 45., Eberle 49.

Nemčija : Norveška 4:5 (2:2, 1:1, 1:1, 0:0, 0:1) - kazenski streli
Hager 15. (PP1), 28. (PP1), Michaelis 19., Seidenberg 51.; K. A. Olimb 2. (SH1), Olsen 8. (PP1), Bastiansen 22., Sorvik 51., Trettenes 65.

Latvija : Finska 1:8 (0:3, 0:2, 1:3)
Bukarts 52.; Aho 2., 28. (SH1), Savinainen 8., 35., Suomela 18., Teravainen 47. (PP1), 52., Rantanen 48. (PP1)


Ponedeljek, 7. maj
Skupina A
Belorusija : Rusija 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)
Datsjuk 6., 40. (PP1), Šalunov 26., Kablukov 29., Mamin 46., Kaprizov 48.

Švedska : Francija 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Rakell 1, Backlund 6. (PP1), Ekman-Larsson 28., Pettersson 56. (PP1)

Skupina B
ZDA : Nemčija 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Kane 30. (PP1), Ryan 32. (PP1), DeBrincat 51.

Kanada : Danska 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
Bailey 9. (PP1), Ekblad 12., Eberle 25., O'Reilly 27., Nugent-Hopkins 28., 47., Jost 59.; Jensen 52.


Torek, 8. maj
Skupina A
Avstrija : Slovaška 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Lebrel 2., Schneider 42.; Haščak 5., Jurčo 23., Jaros 29., Krištof 60.

Češka : Švica 5:4** (1:1, 3:3, 0:0)
Kubalik 17., Moravcik 25., Jaškin 28., Repik 35.; Niederreiter 12., 28., Hofmann 21., Moser 23.

** - po kazenskih strelih.

Skupina B
Južna Koreja : Latvija 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Meija 12., Kenins 19., Ro. Bukarts 29., 60., Balcers 42.

Finska : Norveška 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)
Savinainen 5., Anttila 8., Teravainen 22., Kapanen 24., Nutivaara 39., Granlund 40., Maenalanen 58.


Sreda, 9. maj
Skupina A
Švica : Belorusija 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Draisaitl 11., Ehliz 21., 49., Hager 30., Tiffels 35., Seidenberg 53.; Radunske 58.

Švedska : Avstrija 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Kempe 10., Janmark 18., Rakell 23., 29., Nyquist 30., Zibanejad 48., Paajarvi 54.

Skupina B
Nemčija : Južna Koreja 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Vermin 2., 40., Andrighetto 19., Corvi 43., Meier 47.; Platt 6., Pavlovič 11.

Finska : Danska 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Aho 35., Granlund 56.; Nielsen 33., Bjorkstrand 38., Hardt 59.


Četrtek, 10. maj
Skupina A
Slovaška : Francija 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Bondra 6., Buc 23., Čajkovski 60.(EN); Claireaux 34.

Češka : Rusija 4:3 (2:1, 1:2, 0:0) - podaljšek
Krejci 15., Jaskin 19., Pastrnak 25., 64.; Nesterov 2., Grigorenko 21., Barabanov 26.*-po podaljšku

Skupina B
ZDA : Latvija 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0) - podaljšek
Kreider 12. (PP1), White 34., Atkinson 62. (PP1); Balinskis 18., Dzerins 24. (PP1)

Norveška : Kanada 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
McDavid 2., 16., 38., Horvat 13., 43.


Petek, 11. maj
Skupina A
Francija : Avstrija 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Fleury 10., 35., Treille 14., 42., Da Costa 38.; Hundertpfund 4., Raffl 32.

Belorusija : Češka 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Sulak 9., Horak 16., Repik 19.

Skupina B
Danska : Norveška 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Jansen 20., 27., Storm 34.

ZDA : Južna Koreja 13:1 (4:1, 4:0, 5:0)
Lee 9., Kane 13., 29., McAvoy 14., 20., Ryan 24., 52., Coleman 28., Atkinson 33., 47., Thompson 46., Pionk 50.,  Milano 59.; Ahn 6.


Sobota, 12. maj
Skupina A
Slovaška : Švedska 3:4 (1:2, 1;1, 1:0) - po podaljšku
Jurco 11., Daloga 37., Nagy 47.; Everberg 16., Nyquist 19., De La Rose 25., Zibandejad 65.

Avstrija : Belorusija 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Viveiros 5., Komarek 31., Raffl 35., Zwerger 40.

Rusija : Švica 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Kaprizov 23., Dadonov 28., Nesterov 40., Grigorenko 57.; Untersander 27., Andrighetto 52., Haas 58.

Skupina B
Latvija : Nemčija 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Kenins 37., Galvins 41., Dzerins 48.; Kahun 49.

Danska : Južna Koreja 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Nielsen 23., Jensen 33., Hardt 57.; Kim Ki-Sung 25.

Kanada : Finska 1:5 (1:3, 0:0, 0:2)
Pageau 11.; Rantanen 9., 17., Pesonen 14., Tolvanen 46., Teravainen 46.


Nedelja, 13. maj
Skupina A
Francija : Češka 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)
Pastrnak 4., 8., Jaškin 15., Horak 22., 28., Nečas 51.

Švica : Švedska 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)
Untersander 39., Diaz 45., Kukan 60.; Klingberg 6., Hornqvist 10., Backlund 22., Larsson 53., Paajarvi 57.

Skupina B
Norveška : ZDA 3:9 (0:3, 1:4, 2:2)
Forsberg 27., K. A. Olimb 47., M. Olimb 48.; Kane 9., 13., McAvoy 16., Larkin 22., Martinez 31., Lee 37., Atkinson 40., White 43., Pionk 58.

Nemčija : Finska 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, 1:0) - po podaljšku
Tiffels 26., Krupp 39., Eisenschmid 62.; Tolvanen 3., Aho 59.


Ponedeljek, 14. maj
Skupina A
Rusija : Slovaška 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Mamin 12., gusev 17., Šalunov 59. (EN), Mikhejev 60. (EN)

EN-zadetek v prazen gol

Češka : Avstrija 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Hyka 1., 50. (PP1), Chytil 3., Kubalik 26.; Komarek 18., M. Raffl 51., 58.

Skupina B
Južna Koreja : Norveška 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Lindstrom 14. (PP1), Olsen 47., Holos 51. (PP1)

PP1-zadetek z igralcem več

Kanada : Latvija 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0) - podaljšek
Beauvillier 3., McDavid 61.; Rubins 42.


Torek, 15. maj
Skupina A
Švica : Francija 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Hofmann 13., Corvi 16., Untersander 38. (PP1), Fiala 43., Moser 54.; Leclerc 44.

Belorusija : Slovaška 4:7 (0:2, 2:0, 2:5)
Kitarov 33. (SH1), Linglet 36. (PP1), Kovjršin 49., Vorobej 51. (PP1); Bakoš 1., 48., Jurco 11., 52., Hovorka 55., Daloga 56. (KS), Krištof 60. (PP1)

Rusija : Švedska 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Kaprizov 3. (PP1); Zibanejad 30. (PP1), Rakell 37., Ekholm 59. (EN)

Skupina B
Finska : ZDA 6:2 (2:0, 1:0, 3:2)
Aho 11., 18., 57. (EN), Rantanen 38., Anttila 48., Kapanen 54. (PP1); Kane 52. (PP1), Ryan 55.

Kanada : Nemčija 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Schenn 1., Nugent-Hopkins 29., Jost 50.

Latvija : Danska 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Dzerins 10.

Lestvica skupine A

1. Švedska* 7 tekem - 20 točk
2. Rusija* 7 - 16
3. Češka* 7 - 15
4. Švica* 7 - 12
---------------
5. Slovaška 7 - 11
6. Francija 7 - 6
7. Avstrija 7 – 4
---------------
8. Belorusija** 7 - 0

*reprezentanca je napredovala v četrtfinale
**reprezentanca je nazadovala v divizijo I, skupino A

Lestvica skupine B

1. Finska* 7 tekem - 16 točk
2. ZDA* 7  - 16
3. Kanada* 7 - 15
4. Latvija*  7  – 13
---------------
5. Danska 7 - 11
6. Nemčija 7 - 7
7. Norveška 7 - 6
---------------
8. Južna Koreja** 7 - 0

*reprezentanca je napredovala v četrtfinale
**reprezentanca je nazadovala v divizijo I, skupino A

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin