Thermometer Blue 0

liga KHL Jan Muršak Torpedo Nižni Novgorod CSKA Moskva

Sreda, 9. 3. 2016, 21.35

Prva prednost CSKA v boju za konferenčni finale

Hokejisti CSKA so na tretji tekmi konferenčnega polfinala s 3.1 premagali Torpedo Nižni Novgorod in v seriji povedli z 2:1 v zmagah.

Moštvi sta se v petek po dveh obračunih iz Moskve preselili v Nižni Novgorod, kjer so gostje hitro povedli. Gostitelji so morali v osmi minuti že tretjič na kazensko klop, kar je izkoristil francoski napadalec Stephane Da Costa in kot prvi premagal domačega vratarja Iljo Proskurjakova. Ta je nadaljnje napade CSKA odbijal vse do 46. minute, ko je na 2:0 zvišal Denis Denisov. A ni dolgo ostalo pri +2, saj so domači minuto in pol zatem prek Aleksandra Budkina znižali. Ob koncu so izenačenje in podaljšek lovili brez vratarja, a se jim načrt ni izšel. Jevgenij Korotkov je z zadetkom v prazno mrežo postavil končnih 3:1.

Naslednja tekma bo na sporedu v nedeljo, ko si Moskovčani - Jan Muršak je zanje igral 13 minut in pol, dvakrat streljal proti vratom nasprotnika in dobil štiri sodniške mete od osmih in si prislužil malo kazen - v gosteh lahko priigrajo zaključni plošček za konferenčni finale.