7 let, 12 mesecev

državno prvenstvo

Petek, 30. 3. 2012, 11.15

Olimpija premočna (8:3) in povedla 2:1 v zmagah

Olimpija je bila na tretji finalni tekmi državnega prvenstva premočna in si je zmago nad Jesenicami zagotovila že v prvi tretjini (3:1). Končni izid 8:3. V zmagah Ljubljančani vodijo 2:1.

"Železarji" so na drugi tekmi finala izenačili na 1:1 v zmagah. Na tretji pa so bili v Tivoliju domači premočni. Jeseničanom so tri gole zabili že v prvi tretjini, v drugi pa celo štiri. S končnim izidom 8:3 so povedli 2:1 v zmagah. Finalna serija se igra na tri zmage, kar pomeni, da je maksimalno število tekem pet. Prednost domačega igrišča ima Olimpija.

Mali finale za tretje mesto se je v sezoni 2011/12 končal ekspresno. Zaradi zasedenosti dvorane Tabor - ta teden tam poteka žensko svetovno prvenstvo divizije II - so morali izkoristiti današnji prost dan na SP in tekmo odigrati že dan prej, kot je bilo načrtovano. Tako kot v ponedeljek v Kranju so bili tudi tokrat boljši Mariborčani, končni izid pa je bil tudi enak. S skupnim izidom 2:0 v zmagah je tako Maribor tretji v DP, Triglav pa četrti.