31. 3. 2016,
21.47

Thermometer Blue 1,20

3

HDD Jesenice HDD Sij Acroni Jesenice HDD Telemach Olimpija HDD Olimpija državno prvenstvo

Četrtek, 31. 3. 2016, 21.47

Boj za hokejskega prvaka po zmagi Jeseničanov na stežaj odprt

3

Jeseničani so v domači Podmežakli z 1:0 dobili drugo finalno srečanje državnega prvenstva proti Olimpiji in serijo izenačili na 1:1 v zmagah.

Jeseničani so izpolnili želje iz Ljubljane ter drugi obračun začeli mnogo bolj agresivno in napadalno kot ponedeljkovega, ko so se zbudili šele v zadnjih 20 minutah, v katerih je Olimpija le še branila prednost. Prvi je bil po strelih Luke Kalana in Gala Korena ogret domači vratar Žan Us, a v nadaljevanju je igra večino časa potekala pred vrati gostujočega vratarja Oliviera Roya. Kanadčan je svoje delo opravljal dobro in bil vselej na pravem mestu. Tudi sredi tretjine ob edini številčni prednosti, ko so gostitelji, ki pogrešajo Shana Heffernana, Miho Pesjaka in Jureta Dolinška, stiskali zmaje pred njihova vrata in je nevarno poskušal Denis Rakovič.

Zeleno-beli, znajti so se morali brez Žige Pešuta, so delovali podobno kot v lanskem finalu, ki so se ga zaradi nič kaj rožnatih razmer v klubu lotili povsem brezvoljno. Še najlepši priložnosti sta imela Nik Pem, ki je streljal mimo vrat, in Luka Kalan, medtem ko je med večino od dva tisoč gledalcev završalo v 16. minuti, ko je iz obrata poskušal Miha Brus, a streljal v telo Roya.

Tudi drugi del je pripadel domačim. Že na uvodu je v protinapad ušel danes izjemno razpoloženi Tadej Čimžar in si iz oči v oči zrl z zeleno hobotnico, ki pa mu ni pustila veselja. Roy je bil še naprej na preizkušnji, po odbitkih se je izkazal z dvema obrambama, pomagala pa mu je še prečka, ki jo je stresel Čimžar. Na drugi strani so imeli tudi zmaji svoje priložnosti, čeprav redkejše. Najbolj vroče je bilo, ko je iz protinapada zapretil Nardo Nagtzaam, a mu ni uspelo premagati odličnega Usa. Jeseničani so bili še naprej nevarnejši tekmec, gostje pa so se lahko zahvalili le vratarju, da so se na drugi odmor odpravili brez prejetega zadetka.

Jeseničani so se zasluženo veselili izenačenja serije, h kateri je levji delež prispeval mladi vratarski up Žan Us. Zaustavil je vseh 24 strelov Olimpije. | Foto: Jeseničani so se zasluženo veselili izenačenja serije, h kateri je levji delež prispeval mladi vratarski up Žan Us. Zaustavil je vseh 24 strelov Olimpije.

In če je v drugi tretjini jeseniški zadetek visel v zraku, so ga državni prvaki le dočakali v zadnjem delu. V 43. minuti je s silovitim strelom od daleč po sredini za veliko veselje med navijači poskrbel Andrej Židan. Olimpija se je nato prebudila in mrzlično iskala izenačenje iz vseh mogočih položajev. Neuspešno sta poskušala Anže Ropret in Kalan. Ljubljansko usodo bi lahko v 56. minuti zapečatil Marjan Manfreda, a je njegov prodor zaustavil Roy. Zmaji so ob koncu z vsemi silami pritisnili proti jeseniškim vratom, poskušali tudi brez vratarja, bili blizu zadetku – Andrej Tavželj je s strelom od daleč zatresel okvir gola, Aleš Mušič je zgrešil skoraj prazen gol –, a ostali praznih rok.

Jeseničani so tako dosegli izjemno pomembno zmago, s katero še kako ostajajo v boju za ubranitev naslova državnega prvaka. Naslednje srečanje večnih tekmecev bo v ponedeljek ob 19.15 v Tivoliju.

Finale državnega prvenstva, 2. tekma:

Četrtek, 31. marec:

Dvorana Podmežakla, gledalcev 2.000, sodniki: Bulovec, Warshaw - glavna sodnika, Bohinc, Markizeti - linijska sodnika.

HDD Sij Acroni Jesenice : HDD Telemach Olimpija 1:0 (0:0, 0:0,1:0) /1:1/
Strelec: 1:0 Židan (Lahajnar, 43.).
Kazenske minute: Jesenice 6, Olimpija 12.

//Razmerje v zmagah, igrajo na tri zmage.
*Moštvi igrata na tri zmage. Predvideni termini prihodnjih tekem: v ponedeljek, 4. aprila, v Ljubljani. Četrto tekmo bodo na Jesenicah odigrali v četrtek, 7. aprila, peta pa je predvidena za ponedeljek, 11. aprila, v Ljubljani.