Četrtek, 17. 5. 2018, 22.30

Liga NHL, konferenčni finale vzhoda, 16. maj

Tampa izenačila, Ovečkin po tekmi izgubil živce #video

Tampa Bay Stamkos Kučerov | Foto Reuters

V noči na petek je bila v hokejski ligi NHL na sporedu četrta tekma konferenčnega finala med Washington Capitals in Tampa Bay Lightning. Strele so v gosteh še enkrat premagale Washington in izenačile izid v zmagah na 2:2.

Četrta tekma konferenčnega finala na vzhodu med Washington Capitals in Tampa Bay Lightning se je končala z izidom 2:4. V vratih Tampe se je med drugim izkazal vratar Andrej Vasilevski, ki je ubranil 36 strelov na gol.

Že prva četrtina se je odvijala po željah gostujoče ekipe. Prvi zadetek na tekmi so sicer dosegli domači hokejisti, potem ko je v peti minuti tekme v polno zadel Dmitri Orlov. Veselje Washingtona ni trajalo dolgo, saj je dobro minuto za tem izenačil Brayden Point, končni izid prve tretjine in vodstvo 1:2 pa je postavil Steven Stamkos.

V drugi tretjini nismo videli veliko zadetkov. V šesti minuti druge tretjine je za Washington zadel Evgenij Kuznecov in tako izenačil na 2:2. Zadnja, tretja tretjina je znova pripadla Tampi. Osem minut pred koncem tekme je za vodstvo 2:3 poskrbel Alex Killorn, končni izid tekme 2:4 pa je dve sekundi pred koncem postavil Anthony Cirelli. V tem finalu do zdaj še nobeni ekipi ni uspelo zmagati na domačem ledu.

Vegas Golden Knights Winnipeg Jets
Sportal Zlati vitezi prevesili tehtnico na svojo stran
Aleks Ovečkin, prvi zvezdnik Washington Capitals, je že med tekmo izgubil živce. Bil je tako besen, da se je znesel nad svojo palico in jo tudi polomil. Z igro niso bili zadovoljni niti navijači Washingtona, ki so svoje hokejiste izžvižgali že po prvi tretjini.

Po tekmi se je umiril in pogled že usmeril v nadaljevanje serije. "Imeli smo veliko priložnost, da pridemo do prve zaključne žoge. A moramo na vse to pozabiti, kar je, je. Ničesar več ne moremo spremeniti. Smo razočarani, vendar časa za obžalovanje nimamo. Moramo gledati naprej in se boriti do konca," je bil kratek Ovečkin.