6 let, 7 mesecev

Jan Muršak CSKA Moskva liga KHL Metallurg Magnitogorsk

Četrtek, 23. 10. 2014, 20.40

Muršakov zadetek ni bil dovolj, CSKA pokleknil pred prvaki

Rdeča armada je na domačem terenu s tesnih 1:2 priznala premoč aktualnemu prvaku lige KHL Metallurgu iz Magnitogorska. Edini zadetek za Moskovčane je prispeval Jan Muršak.

Slovenski napadalec je v spopadu moštev z vrha lestvice (CSKA je drugi, Metallurg tretji) prvi zatresel mrežo nasprotnika. To mu je uspelo že v peti minuti ob številčni premoči, ko je po strelu Aleksandra Radulova odbitek uspešno pospravil za hrbet Vasilija Košečkina. Gostje so v drugem delu izenačili prek Danisa Zaripova, zmago pa jim je v 44. minuti priskrbel Jevgenij Timkin. Strelec edinega domačega zadetka je igral malce manj kot 15 minut, sprožil dva strela in dobil pet od sedmih sodniških metov. Muršak je na 21 tekmah letošnje sezone zbral prav toliko točk – devetkrat je zadel in 12-krat podal.

CSKA po porazu ostaja na drugem mestu, zaostanek za vodilnim moštvom SKA iz Sankt Peterburga znaša sedem točk, pred aktualnimi prvaki pa ima štiri točke prednosti. Prihodnje srečanje bo moštvo Jana Muršaka odigralo v torek, ko bo gostovalo pri klubu Severstal Čerepovec.