18.18

liga KHL CSKA Moskva Jan Muršak Medveščak Zagreb Marcel Rodman

Četrtek, 18. 9. 2014, 18.18

Medveščak razbil Lado, Muršak zatresel tudi proti Jegliču in Tičarju

Hokejisti Medveščaka so v nedeljo s 5:1 premagali Lado Togliati. Že v soboto je Muršakov CSKA s 4:1 premagal Slovan Bratislava Žige Jegliča in Roka Tičarja. Muršak je spet zadel.

Zagrebčani, za katere drugič zapored ni zaigral Marcel Rodman, so na osmem srečanju sezone drugič zmagali. V dvoboju moštev z začelja so s 5:1 razbili zadnjo ekipo vzhoda Lado Togliati. Kljub visoki zmagi medvedi ostajajo na zadnjem mestu zahodne konference.

Pesničan je v soboto tako dobil še drugi "slovenski" obračun v dveh dneh, a za razliko od Marcela Rodmana, ki v četrtek ni igral, sta Žiga Jeglič in Rok Tičar pomagala svoji ekipi. Ob porazu Slovana, ki ga je v četrtek zapustil glavni trener Rostislav Čada, je Jeglič na ledu preživel malce manj kot 16 minut, Tičar pa sedem minut in pol, oba sta sprožila en strel. Muršak je odigral natanko 17 minut, trikrat streljal, enkrat zadel – za vodstvo z 1:0 – in enkrat podal – ob vodstvu 2:0. Muršak je po sedmih tekmah s šestimi zadetki in tremi podajami najbolj učinkovit igralec CSKA, za katerega je prvi zadetek sezone vknjižil Aleksander Radulov.

CSKA po šesti zmagi na sedmih tekmah ostaja na drugem mestu zahoda, kjer še naprej vodi SKA iz Sankt Peterburga, Slovan je po sedmih tekmah trenutno na šestem mestu, medtem ko je Medveščak zadnji na zahodu.