29. 8. 2021,
8.44

2 leti, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,20

Rok Tičar Miha Verlič Žiga Jeglič Jan Urbas Matija Pintarič Gašper Krošelj Jan Muršak hokejska liga prvakov

Nedelja, 29. 8. 2021, 8.44

Hokejska liga prvakov, drugi krog

Jan Muršak predčasno z ledu, Bremerhaven ni bil kos Švedom

Jan Muršak | Jan Muršak je srečanje drugega kroga lige prvakov končal predčasno. Njegovo moštvo je na koncu izgubilo z 2:4. | Foto Vid Ponikvar

Zadnji zmagovalec hokejske lige prvakov, švedski klub Frölunda, je v drugem krogu tekmovanja gostoval pri Zürichu in izgubil z 2:4. Slovenski napadalec Jan Muršak si je v 46. minuti prislužil kazen igre in predčasno končal obračun.

Frölunda
Sportal "Slovenski" Bremerhaven brez pomoči risov debitiral z zmago

Jan Muršak se je po četrtkovi zmagi Frölunde v uvodnem krogu lige prvakov pri Mladi Boleslav rojaka Gašperja Krošlja v soboto s soigralci mudil v Švici. Švedi so pri Zürichu dvakrat vodili (1:0, 2:1), na koncu pa izgubili z 2:4. Štajerec si je v 46. minuti tekme pri izenačenju (2:2) prislužil kazen igre in predčasno končal obračun. Manj kot minuto po kazni so gostitelji, ki so skandinavsko moštvo v strelih na gol nadigrali z 39:21, povedli, končni rezultat pa postavili z golom v nebranjeno mrežo.

Na delu je bil tudi češki prvoligaš Mlada Boleslav (vratar Krošelj sodeluje na reprezentančni akciji v Oslu), ki je do prve točke v sezoni prišel po porazu v podaljšku proti finskemu HIFK.

Danes je bil v akciji še Fischtown Pinguins, ki je ob petkovem debiju presenetil finskega podprvaka iz Turkuja. Nemci, tudi danes niso mogli računati na slovenski trio Jan Urbas-Žiga Jeglič-Miha Verlič, tokrat niso bili kos zahtevnemu tekmecu, švedski prvak Växjö Lakers jih je premagal s 5:0.

Liga prvakov, 2. krog (klubi s slovenskimi igralci)

Sobota, 28. avgust
Zürich: Frölunda 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
(Jan Muršak je za Frölundo igral deset minut, v 46. minuti je prejel disciplinsko kazen igre.)

Mlada Boleslav : IFH Helsinki 1:2* (1:0, 0:1, 0:0, 0:1) - podaljšek
(Gašperja Krošlja ni bilo v postavi Mlade Boleslav, saj sodeluje na olimpijskih kvalifikacijah v Oslu.)