4. 9. 2020,
7.25

3 leta, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,03

Philadelphia Flyers New York Islanders Vegas Golden Knights Vancouver Canucks Stanleyjev pokal končnica liga NHL

Petek, 4. 9. 2020, 7.25

LIGA NHL, KONFERENČNI POLFINALE, 3. SEPTEMBER

Philadelphia in Vancouver sta se rešila

Philadelphia Flyers | Hokejisti Philadelphie so izsilili sedmo tekmo. Bodo povsem obrnili serijo? | Foto Getty Images

Hokejisti Philadelphie so izsilili sedmo tekmo. Bodo povsem obrnili serijo?

V noči na petek je bilo zanimivo dogajanje v ligi NHL, kjer pa še nismo dobili prvega finalista konferenc. Hokejisti Philadelphie Flyers so po dveh podaljških ugnali New York Islanders in izvlekli odločilno četrto tekmo, podoben podvig pa je uspel tudi hokejistom Vancouver Canucks, ki so s 4:0 odpravili Vegas Golden Knights in izid v zmagah poravnali na 3:3.

V Torontu je zmagovalca šeste tekme dal šele drugi podaljšek, ki se je razpletel po željah letalcev iz Philadelphie. V 16. minuti drugega podaljška je odločilni zadetek prispeval Ivan Provorov za končni izid 5:4. Pred tem so lahko ljubitelji hokeja pred malimi zasloni v rednem delu tekme uživali v kar osmih zadetkih.

Philadelphia je bila podjetnejša na začetku tekme, ko je povedla z 2:0. V polno sta zadela Kevin Hayes in James van Riemsdyk. Otočani so se vrnili in izid poravnali na 2:2 ter na začetku druge tretjine povedli s 3:2 prek zadetkov Dericka Brassarda, Matta Martina in Andersa Leeja.

A Philadelphia je vedno znova našla odgovor na napade otočanov. Michael Raffl je poskrbel za 3:3 v 34. minuti. Mathew Barzal je konec tretjine znova poskrbel za kratkotrajno vodstvo zasedbe iz New Yorka s 4:3. Igralec Philadelphie Scott Laughton pa je z zadetkom v tretji tretjini poskrbel za to, da se tekma ni končala v rednem delu. Vratar Carter Hart je za zmago letalcev zbral 49 obramb, medtem ko je imel Semjon Varlamov na strani otočanov 26 obramb.

Zmagovalec obračuna se bo v konferenčnem finalu pomeril z ekipo Tampa Bay Lightning, ki je izločila Boston Bruins.

Vancouver je ohranil žive sanje o napredovanju v konferenčni finale. | Foto: Getty Images Vancouver je ohranil žive sanje o napredovanju v konferenčni finale. Foto: Getty Images

Enosmerni promet Vegasa, Demko zaklenil vrata

V Edmontonu so Vancouver Canucks v polfinalu proti Vegas Golden Knights prikazali enosmerni promet. Tekma se je končala s 4:0 za Vancouver, ta je ohranil zelo žive sanje o napredovanju v konferenčni finale. Izjemen v vratih Vancouvra je bil Thatcher Demko, ki jih je zaklenil z ubranjenimi kar 48 streli. Ob zanesljivem vratarju so preostalo s štirimi zadetki opravili Jake Virtanen, J. T. Miller, Quinn Hughes in Bo Horvat.

Zmagovalec tega obračuna se bo v konferenčnem finalu pomeril z boljšim iz boja med Dallas Stars in Colorado Avalanche, v katerem sta ekipi prav tako izenačeni na 3:3 v zmagah.