Nedelja, 10. 12. 2023, 7.35

Liga NHL, 9. december

Konec rekordnega niza za Kralje

Anže Kopitar | Foto Reuters

Anže Kopitar in njegovi soigralci iz moštva Los Angeles Kings so v noči na nedeljo v New Yorku poskušali podaljšati rekordni niz gostujočih zmag v ligi NHL. A jim tokrat ni uspelo, potem ko so NY Islanders slavili v podaljšku.

Edmonton Oilers
Sportal Edmonton zmagal že šestič zaporedoma

Los Angeles Kings so v tej sezoni zbrali 11 zaporednih zmag v gosteh, a tokrat so izjemen niz ustavili New York Islanders, potem ko so v podaljšku slavili z izidom 3:2. Anže Kopitar in druščina so po drugi tretjini vodili že z 2:0, a je domačim hokejistom v zadnji tretjini uspelo izenačiti na 2:2. Kopitar prvič v tej sezoni na gostovanju ni vknjižil točke.

Kralji so prvič v 14 tekmah izgubili, po tem ko so vodili po dveh tretjinah. Otočani pa so prvič zmagali v tej sezoni, po tem ko so zaostajali pred zadnjo tretjino.

Za zmagoviti gol je že v 13. sekundi podaljška poskrbel Jean-Gabriel Pageau, s čimer so New York Islanders prekinili rekordno zmagovalno serijo Los Angeles Kings na gostujočih tekmah.

Za LA Kings sta bila uspešna Adrian Kempe in Vladislav Gavrikov. Slovenski hokejist Anže Kopitar je na ledu preživel slabih 21 minut (20:44), a tokrat je njegova statistika ostala prazna. Za Kralje je bil to po treh zaporednih zmagah prvi poraz.

Kralji v razvrstitvi zahodne konference s 36 točkami zasedajo tretje mesto, točko več imajo hokejisti Vancouver Canucks, na vrhu razpredelnice so hokejisti Vegas Golden Knights z 41 točkami.

Todd McLellan | Foto: Reuters Todd McLellan Foto: Reuters

Jutri ga nihče več ne bo vprašal o tem

Kljub porazu trener LA Kings Todd McLellan poudarja, da se ekipa osredotoča na lastno igro in se ne obremenjuje s preteklostjo. "Nismo prišil sem in rekli, da moramo 12. zmagati, potem ko smo v Montrealu dobili enajsto tekmo. Nas skrbi samo za našo igro. Jutri me nihče več ne bo spraševal o tem, kar je v redu," je po tekmi povedal McLellan.

Kralji ostajajo na vzhodni obali ZDA. V noči na ponedeljek jih čaka tekma pri New York Rangers.