7. 5. 2017,
8.15

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,23

liga NHL končnica Pittsburgh Penguins Sidney Crosby Washington Capitals New York Rangers Ottawa Senators Stanleyjev pokal

Nedelja, 7. 5. 2017, 8.15

Liga NHL, 6. maj (konferenčni polfinale)

Pet črnih minut za prvake #video

Washington NHL | Foto Guliver/Getty Images

Branilec naslova lige NHL Pittsburgh ni izkoristil zaključne žogice za preboj v finale vzhodne konference. V Washingtonu je po dveh tretjinah vodil z 2:1, nato pa v petih minutah prejel kar tri gole in ostal praznih rok. V končnici vodi s 3:2 v skupnih zmagah, tako kot Ottawa, ki je v dramatičnem srečanju po podaljšku premagala New York Rangers s 5:4.

Hokejisti Washingtona so preprečili izpad. V peti polfinalni konferenčni tekmi končnice so doma ugnali prvake iz Pittsburgha s 4:2. Po prvih dveh tretjinah so zaostajali z 1:2, nato pa med 43. in 48. minuto stopili na plin in kar trikrat zatresli mrežo gostov. Končni rezultat je postavil ruski zvezdnik Aleksander Ovečkin.

Washington je rezultat v skupnih zmagah znižal na 2:3, za popoln preobrat pa potrebuje še dve zmagi.

Vrhunci srečanja v Washingtonu:

Festival preobratov v Kanadi

V Ottawi je bilo zelo napeto. Gostje iz New Yorka so si v uvodnih petih minutah priigrali lepo prednost (2:0). Trajala je do 29. minute, ko je Mike Hoffmann poskrbel za prvo izenačenje na dvoboju. Njegov soigralec Tom Pyatt je le 33 sekund pozneje popeljal gostitelje v vodstvo s 3:2, a je dobri dve minuti pred koncem druge tretjine rezultat izenačil kapetan NY Rangers Ryan McDonagh.

Kako je Kyle Turris odločil tekmo v podaljšku?

V zadnji tretjini se je sreča najprej nasmehnila gostom. Jimmy Vesely je s prvim zadetkom v končnici spravil v slabo voljo kanadske navijače (3:4), ki so ponoreli od sreče 86 sekund pred koncem rednega dela. Derick Brassard je izenačil na 4:4, zmagovalca je odločil podaljšek. V sedmi minuti je zmagovalca odločil Kyle Turris. Ottawa zdaj v skupnih zmagah vodi s 3:2.