Ponedeljek, 1. 5. 2017, 7.43

Liga NHL, 30. april (2. krog končnice)

Rački Naftarjem niso dopustili zaključnega ploščka, Predatorji povedli

Nashville Predators | Foto Reuters

V noči na ponedeljek so v ligi NHL odigrali dve tekmi konferenčnega polfinala. Anaheim je na terenu Edmontona slavil s 3:6 in izid v zmagah znižal na 2:1. Nashville je pred domačimi gledalci s 3:1 ugnal St. Louis in v seriji povedel z 2:1 v zmagah.

Hokejisti Nashvilla, ki so v prvem krogu končnice spektakularno, s 4:0 v zmagah, odpravili Chicago Blackhawks, so na drugi tekmi konferenčnega polfinala doživel prvi poraz v končnici. A tokrat so po selitvi na svoj teren spet slavili. Nasprotnike St. Louis Blues so pred domačimi gledalci s po enim zadetkom v vsaki tretjini ugnali s 3:1. Predatorji so z novo zmago spet povedli v seriji (2:1 v zmagah), v katerih igrajo na štiri zmage.

Kalifornijci znižali izid v seriji

Edmonton je drugi krog končnice odprl odlično, z dvema gostujočima zmagama nad Anaheim Ducks. Naftarji so imeli doma priložnost, da si s tretjo zmago že na stežaj odprejo vrata napredovanja, a jim ni uspelo. Rački so zadeli že v 25. sekundi, v šesti minuti povedli že z 0:2, v 12. pa so si po golu kapetana Ryana Getzlafa nabrali prednost treh zadetkov.

Ryan Getzlaf in druščina Edmontonu niso dopustili, da bi se jim nevarno oddaljil. | Foto: Reuters Ryan Getzlaf in druščina Edmontonu niso dopustili, da bi se jim nevarno oddaljil. Foto: Reuters

A nato so domači priredil preobrat in sredi srečanja z zadetkom mladega kapetana Connorja McDavida izenačili. Kalifornijci so imeli hiter odgovor. Chris Wagner je pred zadnjim odmorom zadel za vodstvo s 3:4, v zadnji tretjini pa so s še dvema zadetkoma potrdili prvo zmago in izid v seriji znižali na 1:2 v zmagah.