Liga NHL, 3. april

Nov poraz Kopitarja in druščine, težave v Vancouvru

San Jose Sharks Los Angeles Kings | San Jose Sharks so v Staples Centru slavil še drugič v dobrem dnevu. | Foto Guliverimage

San Jose Sharks so v Staples Centru slavil še drugič v dobrem dnevu.

Hokejisti Los Angeles Kings so po petkovem porazu s San Jose Sharks (0:3) tudi v soboto gostili istega nasprotnika in tudi tokrat ostali praznih rok. Gostje so slavili s 3:2 in se s četrto zaporedno zmago približali mestom za končnico, Kralji pa od želenega položaja ostajajo oddaljeni pet točk. Anže Kopitar je ob porazu podal za izenačenje na 1:1, to je bila njegova 31. asistenca na letošnjih 36 tekmah, na katerih je dodal osem zadetkov. Je peti asistent lige. V taboru Vancouvra imajo velike težave s covid-19, štiri tekme ekipe so prestavljene, kar 14 igralcev je na seznamu covid-19, na katerem so oboleli in tisti, ki so bili v rizičnem stiku z obolelo osebo.

To je bil že šesti spopad teh moštev v tej sezoni. V zmagah s 5:1 vodi San Jose, LA je namreč dobil le en medsebojni obračun, 12. februarja je bil v domači dvorani Staples Center boljši s 6:2.

Tako kot v petek so se Kralji, ki so v prvi tretjini strelsko povsem prevladovali, hitro znašli v zaostanku. Gostje so povedli že v 5. minuti, ko je Jontahana Quicka premagal Kevin Labanc. A domači so hitro odgovorili z izenačenjem, pod katero se je kot strelec podpisal Dustin Brown, Anže Kopitar pa je sodeloval z asistenco.

Hokejisti iz mesta angelov so imeli v nadaljevanju dvakrat igralca več, a številčne prednosti niso izkoristili, je pa Evander Kane v 36. minuti poskrbel za novo vodstvo. Tudi to ni vztrajalo dolgo. Trevor Moore je kljub igralcu manj po sijajni akciji, ki jo je izpeljal sam, postavil izid 40 minut (2:2).

Dobre štiri minute pred koncem rednega dela je Dylan Gambrell zadel za tretje vodstvo San Joseja in končnih 2:3.

Morski psi so po četrti zaporedni zmagi še vedno šesti, a so se četrti Arizoni približali zgolj na točko. LA je sedmi, pet točk za želenim četrtim mestom, ki vodi v končnico.

Hokejisti Colorada so vknjižili četrto zaporedno zmago in niz osvajanja vsaj točke podaljšali na 14. Pred drugim Vegasom imajo štiri točke prednosti. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Hokejisti Colorada so vknjižili četrto zaporedno zmago in niz osvajanja vsaj točke podaljšali na 14. Pred drugim Vegasom imajo štiri točke prednosti. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Colorado se je utrdil na vrhu

Vodilni na zahodu ostajajo hokejisti Colorado Avalanche, ki so v zadnji minuti z zadetkom Cala Makarja strli St. Louis Blues in se utrdili na vrhu. Colorado je niz osvajanja vsaj točke podaljšal na 14. Pred drugim Vegasom, izgubil je z Minnesoto, ima štiri točke prednosti, a tudi tekmo več.

Boston končal zmagoviti niz Pittsburgha

Boston Bruins so v pravi goleadi poskrbeli za konec zmagovitega niza Pittsburgh Penguins, ob zmagi s 7:5 je Brad Marchand trikrat zadel in podal, David Pastrnak pa dodal dva zadetka in podajo.

Brad Marchand je ob zmagi nad Pittsburghom s 7:5 prispeval tri zadetke in asistenco. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Brad Marchand je ob zmagi nad Pittsburghom s 7:5 prispeval tri zadetke in asistenco. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Islanders ujeli Washington, Florida pa Tampo

Hokejisti NY Islanders so po loteriji premagali Philadelphia Flyers in se po točkah izenačili z vodilnim Washington Capitals. Kazenski streli so odločali tudi na obračunu začelja te skupine. Zadnji Buffalo se je veselil zmage nad New York Rangers.

Uspešne predstave so nadaljevali člani Florida Panthers, za peto zaporedno zmago so s 5:2 na kolena spravili Columbus - Alexander Wennberg je prispeval hat-trick. Zdaj imajo enako točk kot vodilni prvaki Tampa Bay Lightning. Dallas je ugnal tretjo Carolino.

V severni diviziji je zadnja Ottawa končala tri tekme dolg zmagoviti niz Montreala, ob zmagi s 6:3 sta se izkazala Rusa Artem Anisimov (zadetek, dve podaji) in Jevgenij Dadonov z dvema goloma.

Izbruh koronavirusa v ekipi Vancouvra

Tekma med Edmonton Oilers in Vancouver Canucks je bila zaradi številnih okužb z novim koronavirusom v taboru Vancouvra prestavljena. Kar 14 igralcev kanadske ekipe je na seznamu obolelih oziroma so imeli rizični stik z obolelo osebo. Štiri tekme Vancouvra so prestavljene.

Liga NHL, 3. april:

Los Angeles Kings : San Jose Sharks 2:3
(Anže Kopitar je na ledu preživel 22 minut, podal za izenačenje na 1:1, trikrat streljal na gol, blokiral strel, dobil

4:00, Edmonton Oilers - Vancouver Canucks

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Colorado      25   8    4  132:83    54
2. Vegas         24  10    2  113:84    50
3. Minnesota     23  11    2  104:89    48
4. Arizona       17  15    5   99:114   39
5. St Louis      16  15    6  103:118   38
6. San Jose      17  16    4  105:122   38
7. Los Angeles   14  16    6   98:102   34
8. Anaheim       11  21    6   85:127   28