Thermometer Blue 0,85

Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL

Torek, 27. 3. 2018, 6.56

Liga NHL, 26. marec

Kralji na pomembni domači misiji slavili in pokopali upe tekmeca, v polno tudi Kopitar

Anže Kopitar Kings Calgary Flames | Foto Getty Images

Hokejisti Los Angeles Kings so se po štirih gostovanjih, na katerih so vknjižili dve zmagi in dva poraza, vrnili na domač teren. V Staples Centru so s 3:0 premagali ekipo Calgary Flames, ji zaprli vrata v končnico, sami pa napredovali na mesto, ki vodi v izločilne boje. Anže Kopitar je prispeval gol za 2:0 in podal pri tretjem zadetku, ko je mrežo zatresel Jeff Carter.

Za kalifornijsko moštvo je na začetku druge tretjine ob številčni prednosti zadel Dion Phaneuf, sredi obračuna je novo izključitev kanadskega kolektiva z zadetkom kaznoval Kopitar, usodo Calgaryja, ki je po porazu izgubil vse možnosti za končnico, pa je deset minut pred koncem zapečatil Jeff Carter. Kralji so vse tri zadetke dosegli z igralcem več. V drugi tretjini so ostali brez branilca Jakea Muzzina, ki se po naletu Micheala Ferlanda ni več vrnil v igro. Muzzin, ki je ob bližnjem srečanju zletel v ogrado, je utrpel poškodbo zgornjega dela telesa.

Slovenski napadalec je vknjižil 34 zadetek sezone in tako izenačil svojo najbolj plodno sezono v ligi NHL po zadetkih (2009/2010). Ob zmagi se je izkazal vratar Jonathan Quick. Zaustavil je vseh 23 strelov gostov.

Kralje naslednja tekma čaka v četrtek, ko bodo doma gostili najslabšo ekipo zahoda Arizona Coyotes, ki so že pred časom ostali brez možnosti za nadaljevanje tekmovanja.

Anže Kopitar Kings Calgary Flames | Foto: Getty Images Foto: Getty Images

V rokah imajo wild card vstopnico

Kapetan Los Angeles Kings Kopitar s soigralci pet tekem pred koncem rednega dela zaseda sedmo mesto zahodne konference, ki z vstopnico "wild-card" vodi v končnico lige NHL, kamor napreduje po osem moštev iz vsake konference. Vsaka konferenca ima dve diviziji (zahodna pacifiško in centralno, vzhodna metropolitantsko in atlantsko).

Najboljša tri moštva rednega dela vsake divizije si samodejno zagotovijo vstopnico za izločilne boje, preostali dve najboljši moštvi konference pa prejmeta vstopnico wild-card (to pomeni, da iz ene divizije na primer zahodne konference lahko napredujejo tri moštva, iz druge pa pet).

Končnico si je že zagotovilo pet moštev: Tampa Bay Lightning, Boston Bruins, Nashville Predators, Winnipeg Jets in novinec Vegas Golden Knights.

4. Los Angeles Kings* 77 – 91
    ...​​​​​​..........................................................

2. Winnipeg Jets** 75 -102
  3. Minnesota Wild 75 – 93