NHL San Jose Sharks Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar

Sobota, 26. 11. 2022, 7.30

Liga NHL, 25. november

Kralji prekinili niz porazov, visoko zmago potrdil Kopitar

Los Angeles Kings Anže Kopitar | Anže Kopitar je s petim golom potrdil zmago Los Angeles Kingsov. | Foto Reuters

Anže Kopitar je s petim golom potrdil zmago Los Angeles Kingsov.

Anže Kopitar je s svojimi Los Angeles Kings gostoval pri San Jose Sharks in slavil visoko zmago s 5:2. Med strelce se je v dvorani SAP Center vpisal tudi Kopitar, ki je z zadetkom v prazna vrata po podaji Adriana Kempeja zapečatil končni izid.

Anže Kopitar
Sportal Domači poraz Los Angeles Kings ob dveh asistencah Kopitarja #video

Los Angeles Kings Anže Kopitar | Foto: Reuters Foto: Reuters Gole za Los Angeles Kings so prispevali še Jaret Anderson-Dolan, ki je dodal še podajo, in Phillip Danault v uvodni tretjini, Viktor Arvidsson je v drugi povišal prednost gostov na 3:1, v zadnji pa je poleg Anžeta Kopitarja zadel še Rasmus Kupari. Vratar Jonathan Quick je za zmago zaustavil 29 strelov.

Pri San Joseju sta se med strelce vpisala Kevin Labanc, ki je uvodoma zadel za izenačenje na 1:1, ter Aleksander Barabanov.

"Dobra tekma je za nami. Tako je tudi običajno, ko so v uspešne akcije vpletene vse napadalne linije ter ostali obrambni igralci, vratar pa je soliden," je dejal trener Kingsov Todd McLellan. "Boleče je, če igraš dober hokej, pa vseeno izgubiš še na četrti od petih tekem v nizu. Moramo čim prej priti nazaj v zmagovalni ritem," je bil v prvi izjavi kratek kapetan San Joseja Logan Couture.

To je 12. zmaga Kingsov na 23 tekmah te sezone. Imajo 26 točk in so trenutno četrta ekipa zahodne konference. S 16 zmagami in 33 točkami na Zahodu vodijo Vegas Golden Knights. Naslednja tekma Kralje čaka v ponedeljek, ko bodo doma gostili Ottawa Senator.