NHL New York Islanders Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings

Sobota, 25. 2. 2023, 7.15

Liga NHL, 24. februar

Z odlično drugo tretjino Kings dobili prvo tekmo v NY

Los Angeles Kings | Los Angeles Kings so zmagali na prvi (od dveh) zaporedni tekmi v New Yorku. | Foto Reuters

Los Angeles Kings so zmagali na prvi (od dveh) zaporedni tekmi v New Yorku.

S tremi goli v drugi tretjini, ki so jih dali Phillip Danault, Arthur Kaliyev in Gabriel Vilardi, so Los Angeles Kings premagali New York Islanders (3:2). Za ekipo Anžeta Kopitarja je to 33. zmaga v sezoni. Vratar Kingsov Jonathan Quick je ubranil 16 strelov in dosegel že 370. zmago v karieri.

Anže Kopitar
Sportal Anže Kopitar do novih zgodovinskih presežkov, a po tekmi ni bil srečen #video

Los Angeles Kings so izgubili prejšnji dve tekmi v ligi NHL, pri New York Islanders pa so se vrnili na zmagovite tirnice. To je bil sploh prvi spopad teh dveh moštev v tej sezoni, v prejšnji so oba medsebojna obračuna dobili Kralji. Vrh lestvice zahodne konference je zgoščen, vodijo Vegas Golden Knights s 75 točkami, za njimi so zdaj Kingsi s 74,  razvrščeni ekipi Dallas Stars in Edmonton Oilers pa imata 72 točk.

Dan po nesrečnem porazu v New Jerseyju, kjer je Los Angeles vodil vse do 20. sekunde pred koncem, Anže Kopitar pa je dosegel gol in podajo, nato izgubil v podaljšku, je ekipi iz Kalifornije vendarle uspelo rešiti tesno prednost in se veseliti nove zmage. Phillip Danault in Arthur Kaliyev sta v UBS Areni v 27. in 29. minuti v le 82 sekundah poskrbela za vodstvo Kraljev z 2:0, Gabriel Vilardi pa je v 33. poskrbel celo za 3:0. Noah Dobson je še v drugem delu znižal razliko. V zadnjem delu je Adam Pelech New York pripeljal na 2:3, v zadnjih štirih minutah in pol pa so gostje vendarle ubranili minimalno prednost.

LA Kings se bodo v noči na nedeljo ustavili še pri ekipi New York Rangers, pred vrnitvijo v mesto angelov pa bodo prvega marca še v Winnipegu.