3 leta

Liga NHL, 21. marec

Kralji tokrat le premagali Zlate viteze, Kopitar skočil na četrto mesto #video

Anže Kopitar | Foto Guliverimage

V hokejski ligi NHL so se Los Angeles Kings še enkrat pomerili z Vegas Golden Knights, s katerimi so v noči na soboto izgubili z 2:4. Anže Kopitar in Kralji so bili tokrat bolj uspešni in prvič v tej sezoni premagali hokejiste iz Las Vegasa (3:1). Uspelo jim je v četrtem poskusu.

Tokrat je bil na ledu zelo dobro razpoložen slovenski hokejist Anže Kopitar. Hrušičan je za svojo ekipo prispeval dve podaji, na ledu pa je prebil 21 minut. Naš najboljši hokejist je z dvema podajama na zadnji tekmi skočil na četrto mesto med podajalci v ligi. Kopitar jih v tej sezoni zbral že 29, na vrhu lestvice je z 39. podajami Connor McDavid.

V prvi tretjini golov ni bilo, v drugi tretjini so na sceno stopili Kralji. V šesti minuti je najprej v polno zadel Sean Walker, slabo minuto pozneje pa je bil uspešen še Dustin Brown. Pri obeh golih je imel prste zraven tudi Kopitar, ki je asistiral.

V zadnji, tretji tretjini, smo videli prav tako dva gola. Izid na 1:2 je za Vegas Golden Knights zmanjšal Tomas Nosek, končni izid pa je v 18. minuti postavil Jeff Carter.

"Začetek je bil vsekakor boljši in očitno se želite še malo bolj osredotočiti, ko gre za popoldansko tekmo. Na začetku tekme smo opravili zelo dobro delo, nadaljevali v ritmu in z željo, da damo prvi gol, na koncu pa povedli za dva gola prednosti," je po tekmi povedal kapetan ekipe, Anže Kopitar.

Na preostalih tekmah je v boju v boju za prevlado v centralni skupini Tampa premagala Florido. Aktualni prvaki so bili boljši s 5:3 in z 48 točkami zasedajo vrh lige NHL. Zmag sta se po podaljšku oziroma kazenskih strelih veselili še ekipi New Jersey Devils in Nashville Predators. Prvi so ugnali Pittsbugh Penguins z 2:1, drugi pa so bili s 4:3 boljši od lanskih finalistov Dallas Stars.

Liga NHL, 21. marec:

Pittsburgh Penguins : New Jersey Devils 1:2 - po podaljšku

Tampa Bay Lightning : Florida Panthers 5:3

Los Angeles Kings : Vegas Golden Knights 3:1

Dallas Stars : Nashville Predators 3:4

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Vegas         21   7    1   95:66    43
2. Colorado      19   8    2   97:65    40
3. Minnesota     18  10    1   87:75    37
4. St Louis      16  10    5   96:99    37
5. Los Angeles   13  11    6   88:84    32
6. Arizona       13  13    5   77:92    31
7. San Jose      11  14    4   83:103   26
8. Anaheim        9  17    6   71:110   24