Minnesota Wild Dallas Stars NHL liga NHL

Torek, 21. 12. 2021, 6.12

LIGA NHL, 20. DECEMBER

Dallas podaljšal negativni niz vodilnih, liga na predčasen božični premor

Dallas Stars Joe Pavelski | Hokejisti Dallasa so v goleadi premagali Minnesoto. Joe Pavelski je zadel že po 90 sekundah. | Foto Guliverimage

Hokejisti Dallasa so v goleadi premagali Minnesoto. Joe Pavelski je zadel že po 90 sekundah.

Koronavirus je močno zdesetkal ponedeljkov spored lige NHL, na koncu so odigrali le eno srečanje. Hokejisti Dallas Stars so s 7:4 ugnali vodilno moštvo zahodne konference Minnesota Wild in mu zadali četrti zaporedni poraz. Vodstvo tekmovanja je odpovedalo še štiri četrtkove tekme, skupno že 49, tako da bo načrtovan božični premor začelo dva dni prej, kot je bilo načrtovano. Nastop hokejistov iz najmočnejše lige na olimpijskih igrah pa je tako pod vse večjim vprašajem.

gledalci NHL
Sportal Bodo NHL-ovcem prižgali rdečo luč za OI?

Medtem ko je vodstvo lige NHL odpovedalo štiri od petih načrtovanih ponedeljkovih tekem, si je edini obračun v American Airlines Center v Dallasu ogledalo dobrih 18 tisoč gledalcev. In imeli so kaj videti. Padlo je kar 11 zadetkov, na koncu pa se je smejalo gostiteljem, ki so s 7:4 premagali za zdaj še najboljše moštvo zahodne konference Minnesota Wild. To je izgubilo še četrtič zapored, Dallas pa je z drugo zmago zdaj 11., mesto za los Angeles Kings Anžeta Kopitarja.

Goleado v Teksasu je že v drugi minuti začel veteran Joe Pavelski, domači so dve minuti pozneje vodili 2:0, a je gostom še v isti tretjini uspelo izenačiti. Tyler Seguin je poskrbel, da je šel Dallas na odmor z golom prednosti (3:2), ki je ni več izpustil iz rok.

Ob zmagi se je med strelce vpisalo sedem različnih hokejistov, Miro Heiskanen in Jamie Benn sta vpisala gol in podajo.

Za nekaj dni prekinjeno delovanje v vseh klubih

Vodstvo NHL bo prekinilo delovanje v vseh klubih od srede oziroma četrtka naprej, torej dva dni pred sprva načrtovanim božičnim premorom, da bi s tem skušali omejiti težave z okužbami. Igralci se bodo lahko v klubske prostore vrnili v nedeljo oziroma ponedeljek in nadaljevali dnevna testiranja. Liga NHL se bo predvidoma nadaljevala 27. oziroma 28. decembra

Več kot 15 odstotkov igralcev je bilo pred današnjim sporedom v protokolih lige NHL glede težav s covidom-19, enajst klubov pa je zaradi tega ustavilo dejavnosti.