Petek, 3. 3. 2017, 7.45

Liga NHL, 2. marec

Kopitar veliki junak večera v Los Angelesu!

Anže Kopitar | Foto Guliver/Getty Images

Hokejisti Los Angeles Kings so v ligi NHL premagali Toronto Maple Leafs. Kanadčani so v zadnjo tretjino vstopili s prednostjo 2:0, nato pa sta Anže Kopitar in Tanner Pearson poskrbela za izenačenje. Podaljšek ni prinesel zmagovalca, pri izvajanju kazenskih strelov pa je v polno zadel le Hrušičan in dvignil na noge Staples Center.

Kralji, ki so se nedavno v prestopnem roku okrepili s kanadskim veteranom Jeromom Iginlo, izgubili pa napadalca Dwighta Kinga, so v četrtek izkoristili prednost domačega igrišča in premagali Toronto. Čeprav jim po dveh tretjinah ni kazalo najbolje, saj so izgubljali z 0:2, so se na koncu veselili novih dveh točk, še kako pomembnih v boju za končnico.

Pot do preobrata je z zadetkom v 41. minuti tlakoval kapetan Anže Kopitar. Kralji so v začetku zadnje tretjine hitro izenačili na 2:2, do konca rednega dela pa ni bilo več zadetkov. Ker se mreži nista zatresli niti v podaljšku, je zmagovalca odločila loterija kazenskih strelov.

Izvajanje kazenskih strelov na tekmi v Los Angelesu:

Več spretnosti in znanja je pokazala domača ekipa, veliki junak večera pa je postal Kopitar. Najboljši slovenski hokejist je edini izmed šestih, ki so izvajali kazenski udarec, premagal tekmečevega vratarja in Los Angelesu priigrali dragoceno zmago.

Kopitar in soigralci so se z zmago vsaj začasno zavihteli na osmo mesto v zahodni konferenci, zadnje, ki še vodi v končnico. Tega bodo skušali utrditi po prostem večeru, ko bodo v domači tekmi gostili naslednjega tekmeca iz Kanade - Vancouver.

Lepo darilo si je podaril kar sam

Na tekmi v Bostonu je imel veliko razlogov za dobro voljo vratar rangerjev Henrik Lundqvist. Ne le, ker je praznoval 36. rojstni dan, lepo darilo si je podaril kar sam: z 32 obrambami je poskrbel za zmago svoje ekipe, ki je domače premagala z 2:1. Obenem pa je dosegel 403. zmago v NHL, s katero se je na lestvici lige pomaknil na deseto mesto v družbo Granta Fuhra.

Henrik Lundqvist je v četrtek praznoval 36. rojstni dan. | Foto: Guliverimage/Getty Images Henrik Lundqvist je v četrtek praznoval 36. rojstni dan. Foto: Guliverimage/Getty Images

V Washingtonu so videli nogometni izid 1:0 in zmago domačih, rekordno 14. zaporedno na domačem terenu. Vratar Washingtona Braden Holtby je za "shutout" tokrat potreboval le 15 obramb. "Ni bila ravno tekma za užitek. Kot bi se premaknili v časovnem stroju. Novih navijačev najbrž nismo pridobili, imamo pa zmago," je po tekmi, v kateri se sicer ni veliko dogajalo, dejal Holtby. Edini strelec je bil Jakub Vrana.

Enak izid, a s precej več akcije pred goloma, so videli gledalci v Columbusu. Zadovoljni so bili domači, saj so po zaslugi edinega zadetka Brandona Saada zmagali z minimalno razliko, vratar domačih Sergej Bobrovski pa je v statistiko vpisal četrto tekmo brez prejetega gola v sezoni in skupno 16. v karieri, za kar je potreboval 38 obramb. Še eno več pa je imel njegov tekmec na drugi strani igrišča Devan Dubnyk, vseeno pa je moral nazadnje priznati premoč tekmecem, edini gol je padel 15 minut pred koncem.

Liga NHL, 2. marec:

Los Angeles Kings : Toronto Maple Leafs 3:2**
Kopitar 41., Pearson 42.; Bozak 3., Zajcev 28.
Kazenski udarci: Kopitar gol; Carter, Pearson (oba Los Angeles), Matthews, Marner in Nylander (vsi Toronto) neuspešni.
Anže Kopitar (Los Angeles) je na ledu prebil 22 minut in 32 sekund. Na vrata Toronta je streljal enkrat.

San Jose Sharks : Vancouver Canucks 3:1