Nashville Predators Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL NHL

Sreda, 19. 10. 2022, 7.16

LIGA NHL, 18. OKTOBER

Kopitarjevim gre imenitno, padel tudi Nashville #video

Los Angeles Kings NHL | Kopitarjevi Kralji so zmagali še tretjič zapored. Tokrat so se zmage veselili v Nashvillu. | Foto Reuters

Hokejisti Los Angeles Kings so ujeli zmagoviti niz. Le dan po zmagi nad Detroitom so gostovali pri Nashvillu in ga po izvajanju kazenskih strelov premagali s 4:3. Anže Kopitar, ki je na ledu prebil dobrih 21 minut, se tokrat ni vpisal med statistiko, junaki srečanja pa so postali njegovi soigralci Gabriel Vilardi, Matt Roy in Cal Petersen.

Zmagovalca dvoboja v dvorani Bridgestone Arena je po uspešno izvedenem kazenskem strelu odločil Gabriel Vilardi, ki je v rednem delu srečanja, ta se je končal s 3:3, prispeval gol in asistenco. Kralji so v Nashvillu zaostajali z 1:3, a je Matt Roy v zadnjih šestih minutah zadel dvakrat v polno, izsilil podaljšek, nato pa se je o zmagovalcu odločalo ob izvajanju kazenskih strelov.

Vrhunci srečanja v Nashvillu:

Vratar Los Angelesa Cal Petersen se je na srečanju izkazal, v rednem delu in podaljšku je ubranil 31 udarcev. Zelo je bil razpoložen tudi njegov stanovski kolega Juuse Saros, ki je ustavil 32 strelov.

Naslednja tekma čaka Anžeta Kopitarja in soigralce v noči na petek, ko bodo gostovali pri Pittsburgh Penguins.

Liga NHL, 18. oktober:

Nashville Predators : Los Angeles Kings 3:4**
Glass 2., Forsberg 29., Jeannot 40.; Vilardi 25., Roy 54., 58.
Anže Kopitar (Los Angeles) je na ledu prebil 21 minut in 27 sekund ter enkrat streljal na gol.

Columbus Blue Jackets : Vancouver Canucks 4:3*
New Jersey Devils : Anaheim Ducks 4:2
Ottawa Senators : Boston Bruins 7:5
Tampa Bay Lightning : Philadelphia Flyers 2:3
New York Islanders : San Jose Sharks 5:2
Calgary Flames : Vegas Golden Knights 3:2
Edmonton Oilers : Buffalo Sabres 2:4