Lukaš Dostal New Jersey Devils Anaheim Ducks liga NHL

Sobota, 2. 3. 2024, 7.30

Liga NHL, 1. marec

Preobrat Washingtona in izjemen večer češkega vratarja Anaheima #video

Washington Capitals | Washington Capitals so premagali neposrednega tekmeca za osmo mesto na vzhodu. | Foto Reuters

Washington Capitals so premagali neposrednega tekmeca za osmo mesto na vzhodu.

V hokejski ligi NHL so bile v noči na soboto odigrane le tri tekme. Hokejisti Washingtona so premagali neposrednega tekmeca za osmo mesto na vzhodu Philadelphio s 5:2 in zaostanek znižali na štiri točke. Na tri točke bi se lahko približal New Jersey, ki ga v nedeljo zvečer čaka spopad z Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, a je v Anaheimu izgubil s 4:3. Na tej tekmi je z 52 obrambami izstopal češki vratar Lukaš Dostal. V tretji tekmi večera je Ottawa izgubila z Arizono s 3:5.

Anže Kopitar
Sportal Podvig Anžeta Kopitarja in Kraljev v ligi NHL #video

V prestolnici ZDA je sprva kazalo na zmago gostov, ki so po prvem delu z goloma Bobbyja Brinka in Owena Tippetta vodili z 2:0. V srednjem delu je mrežo Philadelphie načel Aleksej Ovečkin z 839. golom v karieri, Sonny Milano in John Carlson pa sta v naslednjih 14 minutah že v tem delu poskrbela za preobrat. V zadnjem delu sta zmago Washingtona potrdila Anthony Mantha in Dylan Strome.

Vrhunci dvoboja v Washingtonu:

Anaheim je od osmega mesta oddaljil New Jersey, ki je po porazu 11. Igralec tekme je bil Frank Vatrano z uvodnim golom na tekmi in zadetkom za 4:2. Tyler Toffoli je 2:57 minute pred koncem New Jerseyju sicer vrnil upanje na preobrat, a v končnici spremembe ni prinesla niti menjava vratarja s šestim igralcem v polju.

Kako je Jack Hughes zapravil kazenski strel:

Preobrat je preprečil češki vratar Lukaš Dostal z neverjetnimi 52 obrambami, dve sekundi pred koncem pa je ostal nepremagan tudi pri kazenskem strelu Jacku Hughesu.

Češki vratar Lukaš Dostal je zbral kar 52 obramb. | Foto: Reuters Češki vratar Lukaš Dostal je zbral kar 52 obramb. Foto: Reuters

V dvoboju začelja je Arizona s 5:3 slavila v Ottawi in prekinila serijo 14 zaporednih porazov. Ključen za zmago je bil gol Dylana Guentherja v 45. minuti, zmago pa je potrdil Matias Maccelli, ki je 75 sekund pred koncem zadel prazen tekmečev gol.

Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem ostajajo na drugem mestu zahoda. Naslednji obračun kralje čaka v nedeljo, ko bodo v domači dvorani gostili New Jersey.