8 let, 3 mesece

Slovan Bratislava Gašper Krošelj Žiga Jeglič Rok Tičar Medveščak Zagreb liga KHL Neftehimik Nižnekamsk

Torek, 29. 9. 2015, 10.03

Krošelj nadaljuje odlične predstave, Slovan s praznimi naboji

Hokejisti Medveščaka so z 2:1 premagali Traktor Čeljabinsk in slavili še četrtič zapored, bratislavski Slovan ni našel poti do gola Neftehimika iz Nižnekamska, ki je zmagal s 3:0.

Za Zagrebčani je odličen teden, v katerem so nanizali štiri zmage. Po vrnitvi na domač teren so navijače razveselili z novim popolnim izkupičkom, ki so ga v žep pospravili s tesno zmago nad 12. moštvom vzhoda. Med vratnicama medvedov se je še drugo tekmo zapored izkazal Gašper Krošelj, ki je spet prejel zgolj en zadetek – v 52. minuti je Aleksander Ribakov z igralcem več znižal na 2:1 –, sicer pa je bil pri svojem delu 95,8-odstotno zanesljiv. Medveščak je šesti na zahodu, v sredo bo igral z Neftehimikom.

Slabše pa je na domačem terenu šlo Slovanu iz Bratislave, pri katerem je šesta ekipa vzhoda končala negativen niz. Hokejisti Neftehimika so vratarja Slovakov Barryja Brusta premagali trikrat, gostitelji pa recepta za ruskega čuvaja mreže Alesandra Sudnitsina niso imeli – zaustavil je vseh 33 strelov. Oba slovenska napadalca sta se naigrala, na ledu sta preživela skoraj po 20 minut. Slovan je deveti na zahodu, v sredo bo igral s Traktorjem.