21.14

Anže Kopitar Anže Kopitar Jan Muršak

Četrtek, 19. 1. 2012, 21.14

Kralji s Kopitarjem izgubili loterijo

Moštvo Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja je v ligi NHl gostilo Calgary in izgubilo po kazenskih strelih. Napeto je bilo tudi v Phoenixu. Detroit je zmagal petič zapored, tokrat brez Jana Muršaka.

Detroit Red Wings je zmagal še petič zapored. Tokrat je v gosteh ugnal Phoenix, odločilen zadetek pri izvajanju kazenskih strelov pa je dosegel Todd Bertuzzi, ki se je med strelce vpisal že v zadnji tretjini. Jan Muršak ni kandidiral za srečanje. Loterija kazenskih strelov je podala zmagovalca tudi na dvoboju v Los Angelesu, kjer je Anže Kopitar v dobrih 22 minutah enkrat sprožil na vrata Calgaryja. Gledalci so videli le dva zadetka, po enega na vsaki strani.

Kralje je v prvi tretjini v vodstvo popeljal Dustin Brown, v drugi tretjini izenačil je Jarome Iginla. Rezultat se ni več spreminjal, tudi po podaljških, tako da so se hokejisti pomerili v kazenskih strelih. Gostje iz Kanade so bili uspešnejši. Tako Olli Jokinen kot Michael Cammalleri sta zadela v polno, pri domačih pa je mrežo zatresel le Justin Williams. Jack Johnson in Mike Richards sta zapravila priložnosti. Junak v vrstah Calgaryja je bil z 31 zaustavljeni streli vratar Miikka Kiprusoff, njegov trener Brent Sutter pa je dočakal jubilejno 200. zmago v ligi NHL.

V derbiju atlantske skupine je Pittsburgh v gosteh premagal vodilne New York Rangers s 4:1. Jevgenij Malkin je za zmagovalce zabil dva gola. "Vedno je težko igrati proti Newyorčanom. Težko je, ker imajo izjemno ekipo in so trenutno najboljše moštvo v NHL," je dejal Malkin. Newyorčani imajo 62 točk, v vzhodni konferenci jim je najbližje branilec naslova Boston, ki ima točko manj.

Prvaki so svoje delo opravili z odliko. V New Jerseyju so domače hokejiste premagali s 4:1, vse štiri gole pa so zabili v zadnji tretjini. "Ko smo zabili prvi gol, smo se vrnili k naši igri. Igrali smo tako, kot znamo in zmoremo. Gostitelji so se dobro pripravili na nas, imeli dobro taktiko, nas pa tudi noge niso preveč ubogale. Toda ko smo zabili, smo se znebili bremena in le nadaljevali našo igro," je po tekmi povedal kapetan Bostona Zdeno Chara.

St. Louis je z golom Alexa Pietrangela premagal Edmonton in že na 14. zaporedni domači tekmi prišel do točk, kar je rekord kluba.

Liga NHL, 19. januar:

Phoenix Coyotes : Detroit Red Wings 2:3* Torres, Brule; White, Bertuzzi, Muršak ni kandidiral za tekmo

Los Angeles Kings : Calgary Flames 1:2* Brown, Kopitar je v 22 minutah sprožil en strel na gol; Iginla

Toronto Maple Leafs : Minnesota Wild 4:1 Kadri, Crabb, Kessel, Grabovski; Johnson

New Jersey Devils : Boston Bruins 1:4 Sykora; Ference, Horton, Campbell, Kelly

New York Rangers : Pittsburgh Penguins 1:4 Hagelin; Malkin 2, Kunitz, Park

Philadelphia Flyers : New York Islanders 1:4 Read; Moulson, Bailey, Streit, Grabner

Columbus Blue Jackets : Nashville Predators 0:3 Erat, Fisher, Weber

St. Louis Blues : Edmonton Oilers 1:0 Pietrangelo

Winnipeg Jets : Buffalo Sabres 4:1 Ladd, Enstrom, Stapleton, Antropov; Stafford

San Jose Sharks : Ottawa Senators 1:4 Winchester; Greening 2, Turris, Karlsson