16.40

Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings Buffalo Sabres

Torek, 12. 11. 2013, 16.40

Kopitarjevim Kraljem zagodli zadnji Bizoni

Gostovanje LA Kings pri Buffalu se ni razpletlo po željah Anžeta Kopitarja in soigralcev. Izgubili so po streljanju kazenskih strelov. Naš hokejist štirikrat ustrelil na vrata, a na žalost neuspešno.

Junak Buffala je bil Ryan Miller, ki je obranil 43 strelov kraljev. Kralji so povedli že v drugi minuti tekme z golom Justina Williamsa, a je Buffalo izenačil v drugi tretjini, ko je bil uspešen Cody Hodgson. V tretji tretjini se je Hodgson znova vpisal med strelce za vodstvo domačih z 2:1, ko je zadel ob številčni premoči na ledu. Nekaj več kot tri minute pred koncem je Dwight King izenačil na 2:2 in izsilil podaljšek. Pri kazenskih strelih pa so bili natančnejši hokejisti Buffala.

Tik pred koncem podaljška se je poškodoval vratar Los Angelesa Jonathan Quick, med vratnicama ga je zamenjal Ben Scrivens. Los Angeles je še petič v sezoni tekmo pripeljal do kazenskih strelov, prvič se je zgodilo, da kralji niso bili uspešni izvajalci kazenskih strelov. Tokrat je kralje dobro zaustavil vratar Buffala Miller. Kalifornijci so sicer ves čas poskušali spremeniti izid, razmerje v strelih je bilo kar 45:17 v korist moštva iz mesta angelov, a je bil Miller tokrat zanesljivejši.

"Vsekakor je zelo lepo zmagati. Še zlasti je lepo, ko zmagaš doma, to zmago smo res potrebovali. Očitno smo prav na tej tekmi dozoreli kot moštvo, saj so prav vsi dojeli, kaj moramo narediti tudi takrat, ko ne gre povsem po načrtih, in tekmo pripeljati do zmage," je bil zadovoljen Miller, ameriški reprezentančni vratar, ki je bil na zadnjih zimskih olimpijskih igrah v Vancouvru leta 2010 razglašen za najkoristnejšega igralca.