21.23

Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings

Sreda, 23. 11. 2011, 21.23

Kopitarjevi 'kralji' izgubili po podaljšku

V najmočnejši hokejski ligi na svetu NHL je moštvo Anžeta Kopitarja Los Angeles Kings gostovalo v Dallasu in izgubilo po podaljšku tesno z 2:3.

Anže Kopitar je na tekmi proti Dallasu igral 25:44 minute in v tem obdobju igre štirikrat streljal na gol, a bil vselej neuspešen. Kralji so zapravili vodstvo 2:0 iz druge tretjine. Domači hokejisti so v zadnji tretjini izenačili ter v tretji minuti podaljška slavili po golu Steva Otta s 3:2. Anže Kopitar se ni vpisal v strelsko statistiko kraljev. V 25 minutah na ledu je štirikrat streljal proti vratom. V ligi NHL je bilo na sporedu še dvanajst obračunov, od tega so tri tekme epilog dobile po podaljških, tri po izvajanju kazenskih strelov, preostalih šest pa po rednem delu.

Philadelphia je po podaljšku v gosteh premagala New York Islanders 4:3, odločilen gol pa je dosegel Danny Briere. Vodilna ekipa atlantske skupine Pittsburgh je na domačem ledu klonil proti St. Louisu z 2:3, gostom pa je zmago prinesel Alex Pietrangelo. Washington je prav tako v podaljšku strl odpor Winnipega s 4:3, strelec zmagovitega gola pa je bil Jason Chimera.

Boston je dosegel deseto zaporedno zmago. Branilci prvega mesta v Stanleyjevem pokalu so po kazenskih strelih slavili v Buffalu, Montreal je v Raleighu ugnal Carolino, obe tekmi sta se končali s 4:3, medtem ko je New Jersey na domačem ledu ukanil Columbus z 2:1.

Na preostalih šestih tekmah, ki so se končale po rednem delu, je le Vancouver dosegel zmago na gostujočem ledu, potem ko je premagal Colorado s 3:0. Detroit je ukanil Calgary s 5:3, Florida je bila boljša od New York Rangers z 2:1, Minnesota pa je ugnala Nashville s 3:2. Phoenix je na domačem ledu premagal Anaheim s 4:2, San Jose pa Chicago z 1:0. Kopitar in njegovi soigralci so doživeli četrti poraz po rednem delu, njihov trener Terry Murray pa po njem ni skrival razočaranja. Njegovi varovanci so po drugi tretjini namreč vodili z 2:0, potem ko sta zadela Mike Richards in Kevin Westgarth, v nadaljevanju pa so jim vse načrte pokvarili teksaški hokejisti. V tretji tretjini sta izid poravnala Jamie Benn in Loui Eriksson, zmagoviti gol pa je v začetku podaljška dosegel Steve Ott.

Los Angeles je trenutno na petem mestu v zahodni konferenci, naslednjo tekmo pa bo igral v soboto, ko bo v domačem Staples Centru gostil Chicago, vodilno ekipo centralne skupine. Hokejisti v NHL bodo v noči s četrtka na petek počivali, v ZDA bodo namreč praznovali zahvalni dan.

Liga NHL, 23. november:

Dallas : Los Angeles 3:2** Benn 43., Eriksson 60., Ott 63.; Richards 25., Westgarth 26.

Buffalo : Boston 3:4* Ehrhoff 12., Vanek 16., Brennan 32.; Seguin 24., Marchand 37., Chara 44.

New Jersey : Columbus 2:1* Zubrus 25.; Boll 47.

NY Islanders : Philadelphia 3:4** Okposo 1., 11., Grabner 19.; Meszaros 1., Hartnell 26., Briere 55., 63.

Pittsburgh : St. Louis 2:3** Sullivan 44., Neal 55.; Nichol 6., Langenbrunner 51., Pietrangelo 65.

Washington : Winnipeg 4:3** Semin 6., Chimera 14., 62., Backstrom 24.; Ladd 14., Wellwood 17., Little 53.

Carolina : Montreal 3:4* Tlusty 1., Stewart 7., Sutter 44.; Eller 30., Cammalleri 41., Moen 45.

Detroit : Calgary 5:3 Holmstrom 7., 43., White 28., Dacjuk 53., 4:3 Filppula 54.; Iginla 21., Morrison 23., Jokinen 46.

Florida : Ny Rangers 2:1 Garrison 11., Versteeg 22.; Stepan 25.

Minnesota : Nashville 3:2 Heatley 42., Brodziak 50., Clutterbuck 54.; Tootoo 6., Suter 54.

Phoenix :Anaheim 4:2 Yandle 14., Vrbata 17, 38., Ekman-Larsson 45.; Koivu 6., Perry 54.

Colorado : Vancouver 0:3 Malhotra 18., Burrows 28., Kesler 60.

San Jose : Chicago 1:0 Demers 38.