18.59

finale KAC Celovec Red Bull Salzburg

Četrtek, 31. 3. 2011, 18.59

Koch prinesel Salzburgu četrti naslov prvaka

Finala hokejske lige EBEL je konec, naslov prvaka je ubranil Red Bull Salzburg, ki je do zmage s 3:2 prišel v podaljšku sedme tekme, odločilni zadetek je dosegel Thomas Koch.

Za hokejisti Salzburga in Celovca je infarktna končnica, odigranih je bilo vseh sedem možnih tekem, na koncu pa so lovoriko ubranili ''rdeči biki'', ki so prišli do četrtega naslova prvaka (po letih 2007, 2008 in 2010). Na odločilni tekmi je v tretji minuti podaljška dosegel zadetek otrok KAC-a Thomas Koch, kateremu so sicer le minuto in pol pred koncem rednega dela razveljavili gol.