Jeseničani prvaki Mednarodne hokejske lige

3

HDD Jesenice, prvaki IHL 2022/23 | Železarji so prvaki lige IHL. | Foto HZS

Železarji so prvaki lige IHL.

Včeraj se je v dvorani Podmežakla na Jesenicah končalo še zadnje klubsko tekmovanje v sklopu Mednarodne hokejske lige (IHL). V finalu končnice sta svoje moči merili ekipi HK Triglav Kranj in HDD Sij Acroni Jesenice. In prav zadnji so bili s tri proti ena v zmagah boljši (1:2, 2:1, 4:1, 3:0) ter tako osvojili naslov prvakov IHL v članski konkurenci.

Železarji so na poti do finala v polfinalu premagali ekipo HK LedX Celje (1:0, 4:1, 4:1) ter v četrtfinalu ekipo HK Slavija Jr (2:3, 4:2, 3:2, 4:1)

Drugo mesto med člani IHL so tako osvojili HK Triglav Kranj, tretje mesto pa HK LedX Celje.