4 leta, 1 mesec

liga KHL Slovan Bratislava Žiga Jeglič Rok Tičar Dinamo Minsk

Petek, 9. 1. 2015, 11.27

Jegličev prispevek na koncu dovolj za točko

Hokejisti Slovana so po kazenskih strelih z 2:3 izgubili proti Dinamu iz Minska. Podaljšek je izsilil Žiga Jeglič, ki je bil v loteriji edini član slovaške ekipe z uspešno izvedenim kazenskim strelom.

Več kot 15 tisoč gledalcev je v Minsku videlo zmago domačih hokejistov, ki so si dve točki izborili po kazenskih strelih, Slovanu iz Bratislave, ki je sicer Minsk nastreljal s 47:37, pa prepustili eno. Gostitelji so dobre tri minute pred koncem rednega dela držali tesno vodstvo, ko je slovenski napadalec Žiga Jeglič izenačil na 2:2 in poskrbel za podaljšek. V petminutnem dodatku zadetka ni bilo, zato je o zmagovalcu odločala loterija, po kateri so se veselili Belorusi. Na gostujoči strani je bil v treh serijah natančen le Jeglič, ki je zadel v prvi, na strani Minska pa sta bila natančna Ryana Vesce in Andrej Stepanov.

Jeglič, ki je na ledu preživel 18 minut in 20 sekund, sprožil dva strela in dobil dva od šestih sodniških metov, je po porazu dejal: "To je bil težek obračun proti ekipi, ki ima velika pričakovanja in dobro igra v domači razprodani dvorani. Škoda, da nam na koncu ni uspelo zmagati in da smo dobili le točko." Rok Tičar je igral dobrih 18 minut in pol, dvakrat ustrelil in bil uspešen pri petih od 12 sodniških metih.

Slovan je po petem zaporednem porazu padel na predzadnje mesto zahodne konference, za njim je le Medveščak, medtem ko se je Minsk utrdil na petem. V vodstvu je CSKA Moskva Jana Muršaka.