liga icehl, 10. krog

Zmaji so se igrali z živci navijačev in se vrnili na vrh

HK Olimpija Znojmo ICEHLLL | Hokejisti Olimpije so doma ugnali Znojmo. | Foto Sportida

Hokejisti Olimpije so doma ugnali Znojmo.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so po petkovem porazu v Linzu danes gostili Znojmo. Zmaji so se z zmago s 6:4 vrnili na prvo mesto, a kljub visokemu vodstvu poskrbeli, da so navijači spremljali napeto končnico. Nik Simšič je ob zmagi vknjižil hat-trick.

Bolzano HK Olimpija ICEHL Matic Kralj (levo) Mitja Šivic (desno)
Sportal Zmaji v Linzu klonili po podaljšku

Uvod obračuna, na katerem Mitja Šivic ni mogel računati na Wada Murphyja, Aleša Mušiča in Tineta Klofutarja, je sprva pripadel gostom, a je bil Žan Us zanesljiv. Potem pa so tudi domači poskrbeli, da je imel Pavel Kantor nekaj dela. Ob strelih Luke Kalana z igralcem več ter Žana Jezovška in Gregorja Koblarja je še ostal nepremagan, a je nato v 16. minuti le odbil plošček po strelu Žige Panceta, odbiti plošček pa je Nik Simšič pospravil v gol.

HK Olimpija Znojmo | Foto: Sportida Foto: Sportida

Izjemna druga tretjina domačih

Druga tretjina je bila nato povsem ljubljanska. Domači so si dovolili le eno napako, ko so gostje dosegli zadetek za znižanje na 1:3, vse preostalo pa so opravili z odliko. Predvsem je dobro delovala naveza Pance-Simšič, drugi je zadel za 2:0, Pance pa ob številčni prednosti za 3:0.

Za največje navdušenje v Tivoliju pa so domači poskrbeli ob četrtem golu, ko je najprej Miha Zajc iz obrata zadel prečko, odbiti plošček pa je v gneči pred golom v mrežo potisnil Blaž Tomaževič. Za piko na i vrhunski tretjini pa je po protinapadu Tomaževiča učinkovito končal še Jezovšek.

Osem minut pred koncem se je začela drama

V zadnjem delu so Ljubljančani poskrbeli za nepotrebno dramo. Do 53. minute so imeli vse pod nadzorom, potem pa so tekmecem dovolili dva gola v le 17 sekundah razmika. Zadetka sta nekoliko zmedla domače, ki so nato zaigrali precej panično in v 57. minuti dobili še en gol.

A preobrata Čehom le ni uspelo izvesti. Ko so ob koncu tvegali brez vratarja, je Simšič s tretjim zadetkom na tekmi vendarle potrdil zasluženo zmago domačih.

HK Olimpija Znojmo ICEHLLL | Foto: Sportida Foto: Sportida

V naslednjem krogu bodo zeleno-beli v petek doma igrali z Beljačani.

Tičarjevi in Gregorčevi do zmag

Pred tem krogom vodilni Fehervar Anžeta Kuralta je tekmo 10. kroga odigral že v soboto in izgubil pri Bolzanu. Isti dan je do tretje zmage na zadnjih štirih tekmah prišel tudi Linz Blaža Gregorca, ki je sezono po težavah z boleznijo in poškodbami začel skromneje od pričakovanj.

V nedeljo je Celovec, za katerega igra Rok Tičar, ki ga ni bilo v postavi, po kazenskih strelih ugnal Salzburg Aljaža PredanaKen Ograjenšek in Adis Alagić sta z Gradcem doživela visok poraz v Beljaku. Ograjenšek je zabil drugi zadetek gostov.

ICEHL, 10. krog

Sobota, 16. oktober
Black Wings Linz
: Pustertal 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
Bolzano : Fehervar AV19 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)

Nedelja, 17. oktober
HK SŽ Olimpija : Orli Znojmo 6:4 (1:0, 4:1, 1:3)
Dvorana Tivoli, gledalcev 1300, sodniki: Sternat, Zrnič (glavna), Racicot, Zgonc.
Strelci: 1:0 Simšič (Pance, Leclerc, 16.), 2:0 Simšič (Pance, Leclerc, 24.), 3:0 Pance (Piche, Leclerc, 27.), 3:1 Luciani (Prokeš, 30.), 4:1 Tomaževič (Zajc, Erving, 32.), 5:1 Jezovšek (Tomaževič, Zajc, 39.), 5:2 Prokeš (Luciani, 54.), 5:3 Gorčik (Luciani, Stransky, 55.), 5:4 Prokeš (Luciani, 57.), 6:4 Simšič (Leclerc, Piche, 60.).
Kazenske minute: SŽ Olimpija 2, Orli Znojmo 6.

Red Bull Salzburg : EC KAC 2:3 **po kazenskih stelih
VSV Beljak : Graz 99ers 8:3
Dornbirn : Innsbruck 4:5 *po podaljšku
Vienna Capitals : iClinic Bratislava 5:1