Thermometer Blue 0

NHL Washington Capitals New York Rangers

Torek, 1. 3. 2016, 16.20

Derbi vzhoda Rangersom, Zvezde po seriji porazov le zasijale

Obračun najboljših moštev vzhodne konference je tesno, s 3:2 pripadel NY Rangersom, ki so slavili pri Washingtonu, Dallas Star z zmago nad Hudiči ostajajo za petami Chicaga, Columbus ugnal Edmonton.

Vodilno moštvo vzhoda Washington Capitals je že v šesti minuti zaostajalo za Rangersi, ki so povedli prek Jesperja Fasta, na odmor pa po golu Ketiha Yandla odšli s prednostjo 2:0. Strelsko prevladujočim gostiteljem je v drugem delu le uspelo streti tokrat izjemno razpoloženega drugega vratarja gostov Anttija Raanto (zaustavil je 32 od 34 strelov), za izenačenje pred zadnjim delom sta poskrbela Jay Beagle in T. J. Oshie. Odločilni gol je po 17 sekundah zadnjega dela zabil Derek Stepan. Washington ostaja trdno na prvem mestu vzhoda, Rangersi so drugi.

Zmagalo je tudi drugo moštvo zahodne konference Dallas Stars, ki je niz štirih porazov prekinilo proti New Jersey Devils, Zvezde so slavile s 4:2. Še višjo zmago so dosegli člani Columbusa, ki so pred domačimi gledalci z dvema hitrima zadetkoma – v tretji minuti so vodili že z 2:0 – hitro pokazali, v katero smer bo šla tekma. Edmonton so na koncu premagali s 6:3.

Anžeta Kopitarja s Kralji čaka težka naloga, na sobotni matineji se bodo spopadli s kalifornijskim tekmecem, ki mu v zadnjem času ni para, Anaheimom.