5 let, 2 meseca

CSKA Moskva Jan Muršak Žiga Jeglič Rok Tičar Slovan Bratislava Avangard Omsk liga KHL SKA Sankt Peterburg

Sobota, 27. 12. 2014, 11.34

CSKA brez Muršaka preskočil Avangard, visok poraz Slovana

Hokejisti moskovskega CSKA so s 3:1 premagali drugo ekipo vzhoda Avangard Omsk, Slovan iz Bratislave pa je z 1:6 priznal premoč drugi ekipi lige SKA iz Sankt Peterburga.

Moskovčani so v petek še utrdili vodstvo v Kontinentalni hokejski ligi, na domačem ledu so s 3:1 ugnali Avangard Omsk, ki se drži na drugem mestu vzhodne konference. Zmagoviti zadetek je dosegel novinec v moštvu Igor Makarov, ki je sezono začeli pri SKA, nadaljeval pri Neftehimiku, zdaj pa zabija za CSKA (dve tekmi, dva zadetka). V vodilno ekipo sta se, potem ko sta zaradi poškodb in utrujenosti – Rusi so med premorom na Channel One Cup premagali Švede, Fince in Čehe – izpustila sredino tekmo proti Rigi (CSKA je zmagal s 5:4), vrnila Aleksander Radulov in Igor Grigorenko. Še vedno pa za igro ni pripravljen Jan Muršak (izpustil je dve tekmi), ki je po pisanju uradne strani kluba poškodovan. CSKA ima po novi zmagi osem točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem SKA iz Sankt Peterburga.

Ta je v petek zadal visok poraz Slovanu iz Bratislave. Rusi so slavili s 6:1, častni zadetek je v 59. minuti dosegel Milan Bartovic. Žiga Jeglič je v dresu slovaškega moštva igral malce manj kot 15 minut, enkrat streljal in dobil dva od treh sodniških metov. Drugi slovenski napadalec Slovana Rok Tičar je na ledu preživel 16 minut in pol, sprožil dva strela in bil uspešen pri dveh od 12 sodniških metov. Slovan je na 11. mestu zahodne konference, od osmega Sočija ga loči pet točk.