Thermometer Blue 0

NHL Anže Kopitar Anže Kopitar

Ponedeljek, 15. 2. 2016, 16.28

Anže Kopitar edini strelec Kraljev, a premalo za zmago

V ligi NHL je bilo v noči na sredo na sporedu osem tekem. L. A. Kings so gostovali pri vodilnem moštvu vzhodne lige Washington Capitals in na koncu izgubili s 3:1.

Na začetku tekme je Kraljem kazalo precej bolje, kot se je končala tekma. Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je v 17. minuti prve tretjine zadel v polno in svojo ekipo popeljal v vodstvo z 1:0. V nadaljevanju tekme so stvari v svoje roke vzeli hokejisti Washingtona. V zadnji minuti druge tretjine je za izenačenje poskrbel Andre Burakovsky, v zadnji tretjini pa sta zadela še Evgeny Kuznetsov in Jason Chimera. Anže Kopitar ima zdaj 51 točk na 56 tekmah za 17 golov in 34 podaj.

Za Kralje, ki v zahodni konferenci zasedajo četrto mesto, je bil to že drugi poraz v tem tednu, medtem ko so Washington Capitals na zadnjih sedmih tekmah doživeli le en poraz.