Sreda, 20. 3. 2019, 22.24

5 let

Alpska liga, četrtfinale, druge tekme

Jeseničani po hudem boju do nove zmage, Olimpija na kolenih

Acroni Jesenice SŽ Olimpija Alpska liga derbi | Jeseničani so po podaljšku še drugič v seriji premagali Asiago, tako da so že pri dveh četrtfinalnih zmagah. Napreduje ekipa, ki prva zmaga štirikrat. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani so po podaljšku še drugič v seriji premagali Asiago, tako da so že pri dveh četrtfinalnih zmagah. Napreduje ekipa, ki prva zmaga štirikrat.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so na drugi četrtfinalni tekmi po podaljšku s 3:2 premagali Asiago. HK SŽ Olimpija se z gostovanja v Renonu vrača poražena z 0:4. Jeseničani tako v seriji, v kateri igrajo na štiri zmage, vodijo z 2.0, Ljubljančani so zdaj izenačeni na 1:1.

Miha Zajc Aleš Mušič HK SŽ Olimpija HDD Jesenice
Sportal Olimpija in Jesenice končnico začela z zmago, gorenjsko slavje z grenkim priokusom

Slovenski državni prvaki z Jesenic so na prvi tekmi z 2:1 strli Asiago, a zmaga je imela grenak priokus, saj se je ob koncu srečanja poškodoval najbolj produktiven član napada Tadej Čimžar. Napadalec je po naletu Anthonyja Bardara obležal na ledu, s katerega mu je pomagalo zdravniško osebje. Italijanski prekrškar, sicer najboljši strelec in podajalec ekipe, je naknadno prejel tri tekme prepovedi igranja. Čimžar zaradi poškodbe tako v sredo ni igral, prav tako ne poškodovani Luka Kalan.

Kljub zdesetkani vrsti so varovanci Marcela Rodmana še drugič strli prvaka in v seriji na štiri zmage povedli z 2:0.

V osmi minuti je za vodstvo poskrbel David Rodman, a so gostje hitro odgovorili, izkoristili igralca več in v 11. minuti izenačili. Sredi obračuna so imeli Jeseničani dva igralca več in prednost izkoristili. Za novo vodstvo je zadel Mathieu Gagnon. Italijani so v začetku zadnjega dela spet izenačili, 2:2 je na semaforju pisalo tudi po koncu rednega dela, tako da je sledil podaljšek. V 78. minuti so železarji izkoristili novo številčno prednost in se razveselili pomembne zmage. Zmagoviti gol je zabil Philippe Paradis.

Tretja tekma bo v petek v Italiji. Jeseničani si z novo zmago že lahko priigrajo zaključni plošček za polfinale.

Zmaji visoko izgubili

Olimpija je na prvi tekmi v domači dvorani Ritten premagala s 3:0, na prvi tekmi v gosteh pa ji je gostitelj odgovoril s 4:0 in izid v seriji poravnal. Glavni del posla so Južni Tirolci opravili v prvi tretjini, ki so jo dobili s 3:0, do polovice srečanja pa so Žana Usa premagali štirikrat.

Tretje tekme bodo na sporedu v petek. Moštva igrajo na štiri zmage.