HDD Jesenice HK Olimpija Alpska liga

Sobota, 6. 3. 2021, 22.21

alpska liga, 6. marec

Jeseničanom derbi večera in končnica, Olimpija podaljšala zmagoviti niz

HK Olimpija HDD Jesenice 3. marec 2021 Marc-Olivier Vallerand Žiga Pance | Mark Olivier Vallerand je v Salzburgu ob tesni zmagi (2:1) prispeval oba Olimpijina zadetka. | Foto Grega Valančič/Sportida

Mark Olivier Vallerand je v Salzburgu ob tesni zmagi (2:1) prispeval oba Olimpijina zadetka.

Hokejisti vodilnega moštva Alpske lige HK SŽ Olimpija so pri Red Bull Juniors prišli do devete zaporedne alpske zmage. Rdeči biki so se dobro upirali zdesetkanim Ljubljančanom, za katere je oba zadetka ob zmagi z 2:1 prispevala zadnja kanadska okrepitev Marc-Olivier Vallerand. Člani HDD Sij Acroni Jesenice so na derbiju večera po podaljšku ugnali Pustertal in ga znova prehiteli na drugem mestu. Obe ekipi sta si po tekmi zagotovili končnico.

HDD Olimpija EBEL
Sportal Ne želijo zgolj sodelovati

Ljubljančani, ki so sredi tedna prejeli zeleno luč za selitev na višjo tekmovalno raven (ligo ICEHL), so na Solnograškem prišli do devete zaporedne alpske zmage. Tudi tokrat so se mladi rdeči biki, ki so Olimpijo januarja v Tivoliju premagali (2:5), rezultatsko dobro upirali zmajem. Ti so na gostovanju pogrešali kar nekaj igralcev, v 13. minuti jih je s prvencem v zelenem dresu v vodstvo popeljal Marc-Olivier Vallerand. Kanadski napadalec je v 30. minuti ob igralcu več zvišal na 2:0, končnih 2:1 pa je v 54. minuti postavil Nico Feldner. Domači so ob koncu poskušali brez vratarja in s šestimi igralci v polju, a jim do izenačenja ni uspelo priti.

Rajsar v podaljšku za zmago

Tudi Jeseničani so se mudili na zahtevnem gostovanju, pri Pustertalu, ki je pred dnevi podobno kot Olimpija prejel priložnost, da se v naslednji sezoni pridruži ICEHL. Južnotirolsko moštvo, pred srečanjem je bilo s točko tik pred železarji na drugem mestu, je povedlo v 34. minuti. Jeseničani so na Južnotirolskem ugnali Pustertal in si tudi teoretično priigrali končnico. | Foto: Grega Valančič / Sportida Jeseničani so na Južnotirolskem ugnali Pustertal in si tudi teoretično priigrali končnico. Foto: Grega Valančič / Sportida

Jaka Sodja je v 46. minuti ob igralcu več izenačil. Rezultat se do konca rednega del ni spremenil, sledil je podaljšek, ki ga je po 24 sekundah po podaji brata Patrika odločil Sašo Rajsar in poskrbel za veselje gorenjske ekipe. Ta se je po zmagi znova vrnila na drugo mesto in si – tako kot zdaj tretji Pustertal – priigrala četrtfinalno vstopnico.

"Za nami je težka tekma. Imeli smo načrt igrati 'playoff hokej'. Prvo tretjino smo bili zelo solidni, imeli smo veliko priložnosti. Pustertal smo držali skoraj na ničli. V drugi tretjini se je slika malce obrnila, oni so imeli več priložnosti. Privoščili smo si malce preveč napak in dvakrat, trikrat so sami zadrsali pred Usa. Uspelo jim je povesti. V zadnji tretjini smo pokazali svoj karakter in se vrnili. V podaljšku smo po odbitku prešli v hiter protinapad in na koncu zasluženo zmagali," je srečanje za uradno spletno stran kluba komentiral strelec zmagovitega zadetka.

Po večernem srečanju sledi še en večni slovenski derbi, v torek se bodo rdeči in zeleni pomerili v dvorani Podmežakla.

Alpska liga

Sobota, 6. marec
Red Bull Juniors : HK SŽ Olimpija 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Feldner 54. (PP1); Vallerand 13., 30. (PP1)

Val Pusteria : HDD Sij Acroni Jesenice 1:2* (0:0, 1:0, 0:1, 0:1)
Traversa 34.; Sodja 46. (PP1), S. Rajsar 61.

16. Steel Wings Linz 32 – 5

*ekipa se je uvrstila v končnico; Prve štiri ekipe se po rednem delu uvrstijo neposredno v končnico, moštva na mestih med 5. in 12. pa med seboj igrajo za preostale štiri četrtfinalne vstopnice.