HDD Jesenice Alpska liga

Četrtek, 28. 11. 2019, 22.14

Alpska liga, 28. november

Jeseničani izgubili pri Italijanih, ki so skočili tik pod vrh

HK Olimpija HDD Jesenice | Varovanci Mitje Šivica so na zahtevnem gostovanju pri Rittnu izgubili. | Foto Grega Valančič / Sportida

Varovanci Mitje Šivica so na zahtevnem gostovanju pri Rittnu izgubili.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so na zahtevnem gostovanju pri Rittnu izgubili z 1:4. Italijani so s peto zaporedno zmago skočili tik pod vrh lestvice. Za vodilnim HK SŽ Olimpija zaostajajo pet točk, a imajo na računu tekmo manj.

Matej Hočevar HK SŽ Olimpija HDD Jesenice
Sportal Slovenec v idilični vasici za življenje, a zahtevni za delo

Italijansko moštvo je Urbana Avsenika, ki se je po poškodbi Francoza Antoina Bonvalota (poškodoval se je sredi novembra in naj bi bil odsoten mesec dni), spet znašel v prvem planu, prvič premagalo v 19. minuti, ko je drugo igro železarjev z igralcem manj kaznoval Randy Gazzola

V 46. minuti so power-play izkoristili tudi varovanci Mitje Šivica, izenačil je kapetan Andrej Tavželj. A rezultat na semaforju ni zdržal dolgo, 50 sekund pozneje so gostitelji spet povedli. Na 2:1 jih je popeljal Philipp Pechlaner, slabih deset minut pozneje je na 3:1 zvišal Alex Frei. Gorenjska ekipa je ob koncu priključek lovila brez vratarja in z dodatnim igralcem, a je njihove upe na preobrat z zadetkom v prazen gol za končnih 4:1 pokopal Frei.

Italijani so pred okoli 400 gledalci vknjižili peto zaporedno zmago in na drugem mestu prehiteli Pustertal. Za vodilno Olimpijo zaostajajo pet točk, a imajo tekmo manj.

V soboto k Fassi, Olimpija k rdečim bikom

Železarji bodo v lovu za točkami Alpske lige spet v soboto, ko bodo gostovali pri Fassi. Član HK SŽ Olimpija, ki so v sredo slavili na derbiju s Pustertalom, bodo takrat gostovali pri drugi ekipi Salzburga.