HDD Jesenice HK Olimpija alpska kombinacija

Sobota, 28. 11. 2020, 22.45

alpska liga, 28. november

Slovenska predstavnika uspešna v gosteh

Večni derbi: HK Olimpija - Jesenice Žiga Pance | Tako Ljubljančani kot Jeseničani se z gostovanja vračajo zmagoviti. | Foto Grega Valančič/Sportida

Tako Ljubljančani kot Jeseničani se z gostovanja vračajo zmagoviti.

Po dolgem času in številnih prestavitvah zaradi težav z novim koronavirusom je tokrat sobota v Alpski ligi prinesla bogat spored. Na delu je bilo vseh 16 moštev, oba slovenska kluba sta gostovala. Hokejisti HK SŽ Olimpija pri Vipitenu, člani HDD Sij Acroni Jesenice pa pri Kitzbühlu. Oba sta tudi zmagala.

HK Olimpija Vipiteno Jan Drozg
Sportal Olimpija zanesljiva na Južnem Tirolskem

Ljubljančani tudi po gostovanju pri italijanskem Vipitenu ostajajo neporaženi. Tadej Čimžar je že v peti minuti tekme zatresel mrežo gostiteljev, nato pa zadetka ni bilo vse do 43. minute tekme, ko je vodstvo zmajev podvojil kapetan Aleš Mušič. Trevor Gooch je domačim v 49. minuti prinesel nekaj upanja, a je Olimpija uspešno branila prednost, še več,. Tik pred koncem tekme je Jure Sotlar zadel za končnih 3:1. Ljubljančani so bili izjemno agresivni, na vrata domačega čuvaja mreže Jonathana Roberta Reinharta so sprožili kar 51 strelov. Finec Paavo Holsa v vratih zmajev je zbral 15 obramb.

Tudi tretji Jeseničani se z gostovanja v Kitzbühlu vračajo z zmago v žepu. Železarji so v Kitzbühlu zadeli prvi, za vodstvo z 1:0 je v 14. minuti poskrbel Jaka Šturm, nato so domači v eni sami minuti v drugi tretjini pripravili preobrat, za izenačenje in nato vodstvo Kitzbühla sta zadela Mikael Johansson in Pontus Wernerson. To sta bila edina zadetka gostiteljev, Jeseničani so prevzeli pobudo, prek Andreja Hebarja izenačili v 36. minuti, v 47. pa je Mirko Đumić zadel za novo vodstvo. V izteku tekme so domači poskušali izenačiti brez vratarja in s šestimi možmi v polju, pa dobili še en gol v prazno mrežo. Dosegel ga je Žan Jezovšek.

Domači vratar Dominik Frank je ustavil 19 strelov, jeseniški Žan Us 17.

Zmaji bodo po večerni tekmi nove alpske točke lovili v torek v domačem Tivoliju, kjer bo na prestavljeni tekmi gostoval vselej visokoleteči Pustertal, železarje pa nova tekma nato čaka v petek, gostovali bodo pri Bregenzerwaldu.