Alpska liga, 26. november

Olimpija zanesljiva na Južnem Tirolskem

HK Olimpija Vipiteno Jan Drozg | Olimpija je zanesljivo premagala letos neprepričljivi Ritten. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Olimpija je zanesljivo premagala letos neprepričljivi Ritten.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so v četrtek gostovali pri italijanskem Rittnu in na zaostali oktobrski tekmi, ki so jo na poznejši termin prestavili zaradi težav s covid-19 v taboru Italijanov, slavili zanesljivo zmago s 4:0. Ljubljančani so na nepopolni lestvici na drugem mestu, Južni Tirolci, ki so bili v zadnjih letih vselej v zgornjem delu lestvice, so do zdaj vknjižili zgolj štiri točke.

Nik Simšič je mrežo gostiteljev zatresel že v prvi minuti tekme, do konca prve tretjine pa je vodstvo zmajev podvojil še Žiga Pance. V drugi in tretji tretjini sta padla samo dva gola, oba v mrežo sicer razpoloženega domačega vratarja Hannesa Treibenreifa, ki je sicer zbral kar 38 obramb. Za zanesljivo zmago Ljubljančanov sta zadela še Tadej Čimžar in Miha Logar. Ljubljanska vrata je branil Finec Paavo Holsa in ustavil vseh 24 strelov gostiteljev.

Olimpija bo v soboto gostovala pri Vipitenu, HDD Sij Acroni Jesenice pa bo takrat v gosteh igral s Kitzbühlom.