KAC Celovec HDD Jesenice Alpska liga

Torek, 24. 11. 2020, 21.07

alpska liga, 24. november

Jeseničani z visoko zmago skočili tik za Olimpijo

HDD Jesenice Bregenzerwald | Hokejisti Jesenic so tudi na drugi tekmi premagali drugo ekipo Celovca in vknjižili nove točke. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Hokejisti Jesenic so tudi na drugi tekmi premagali drugo ekipo Celovca in vknjižili nove točke.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so na prestavljeni tekmi uvodnega dela tekmovanja, v katerem se točke delijo šele po seštevku dveh medsebojnih srečanj, zanesljivo ubranili tesno prednost proti drugi ekipi Celovca. Z visoko zmago (8:2) so skočili na tretje mesto lestvice. Pred njimi sta le vodilni Salzburg in večni tekmec Olimpija.

Alpska liga: HDD Sij Acroni Jesenice - EC Bregenzerwald
Sportal Jeseničani v dveh dneh do dveh zmag

Jeseniška ekipa, ki je na domačem ledu v tej sezoni še nepremagana, je tokrat "odplačevala dolgove", nastale oktobra. Takrat so povratno srečanje proti drugi ekipi Celovca zaradi težav z novim koronavirusom v koroškem taboru prestavili. Celovčani so tako po več kot mesecu dni danes odigrali prvo srečanje po prisilnem počitku in priznali premoč gostiteljem.

Ekipo Mitje Šivica (branila je prednost 3:2), ki je prevladovala, je v peti minuti v vodstvo popeljal Jaka Šturm, izid uvodne tretjine je postavil Mirko Djumić. V nadaljevanju je Sašo Rajsar z dvema zadetkoma prednost zvišal na +4, za petardo v golu gostov je v 34. minuti poskrbel Jaka Sodja. Celovčani so po visokem zaostanku odgovorili z dvema zadetkoma, Žana Usa sta premagala Markus Pirmann in Valentin Ploner. Jeseničani so v zadnji tretjini še dodatno napolnili gol nasprotnika. Za končnih 8:2 so zadeli Ahmet Jakupović, Erik Svetina in še enkrat Sodja.

Železarji so z novo zmago na nepopolni lestvici skočili na tretje mesto, tik za Olimpijo, ki ima na računu točko več in tekmo manj. Na prvem so s kar štirimi obračuni več Salzburžani, ki so v torek pričakovano premagali zadnji Linz.

V soboto v Kitzbühel

Jeseničani bi morali v sredo loviti točke državnega prvenstva, a je tekma proti Celju prestavljena. V alpski akciji bodo znova v soboto na gostovanju pri Kitzbühlu.

Drugi slovenski predstavnik Alpske lige HK SŽ Olimpija bo v soboto gostoval pri Vipitenu, že v četrtek pa se bo ustavil pri Rittnu.